Strona główna / Mobilna firma / Jak oszczędzać na obsłudze mobilnych płatności kartami?
niedziela 01 czerwiec 2014 | Robert Kamiński
Jak oszczędzać na obsłudze mobilnych płatności kartami?
Obsługa kart płatniczych dla małej firmy to często duże obciążenie finansowe, przez co nie zapłacimy kartą za usługę hydraulika czy krawcowej. Tak było dotychczas, jednak pojawiło się właśnie rozwiązanie problemu. Tanie.

Polska wraz ze Szwajcarią są pierwszymi krajami, w których dostępne jest urządzenie PIN+ w wersji beta. Usługa SumUp jest dostępna w modelu Pay-as-you-go, czyli bez abonamentu i długich umów, z najniższą opłatą wśród dostawców mPOS w Polsce - 2,25% od transakcji. Terminal PIN+ będzie można kupić za 295 zł brutto. Oficjalnymi partnerami SumUp w Polsce są InPost Finanse oraz Idea Bank.

Platforma płatnicza od A do Z

SumUp zbudował jedyną na świecie platformę stworzoną przez dostawcę mPOS, która pokrywa cały proces przetwarzania płatności: własny terminal Chip&PIN, mobilną aplikację na smartfony i tablety z systemami iOS i Android, platformą płatniczą zgodną z międzynarodowym standardem EMV oraz system operacyjny wykrywający nadużycia.

Stworzenie własnego mobilnego terminala płatniczego jest odpowiedzią na brak satysfakcjonujących urządzeń na rynku, które by odpowiadały wymogom bezpieczeństwa oraz funkcjonalności dla małych i średnich przedsiębiorców.

sumupPIN+ jako jedyny na rynku, oferuje możliwość łączenia się poprzez kabel audio jack lub Bluetooth Low Energy, co zwiększa niezawodność transakcji. PIN+ jest ładowany za pomocą wymienialnych baterii, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą być bardziej mobilni i obsługiwać płatności w każdym czasie i miejscu. PIN+ oferuje możliwość akceptacji wszystkich najpopularniejszych kart debetowych i kredytowych w tym Visa, VPAY, MasterCard i Maestro. Transakcje są autoryzowane kodem PIN, a potwierdzenie zakupu dostarczane jest klientom przez SMS albo e-mail.

Wprowadzenie na rynek urządzenia PIN+ to dla SumUp wielkie osiągnięcie, gdyż udało nam się stworzyć uniwersalny terminal Chip&PIN pozwalający przyjmować karty płatnicze na całym świecie. Nasze rozwiązanie jest tak proste w użyciu, że nawet  przedsiębiorcy, którzy nigdy wcześniej nie przyjmowali płatności kartą, mogą od razu rozpocząć sprzedaż bez konieczności zapoznania się z instrukcją obsługi – tłumaczy Maximilian Stella, Dyrektor Zarządzający SumUp w Polsce.

Terminal PIN+ posiada certyfikat MasterCard mPOS Program i jako pierwszy terminal
w całości stworzony przez dostawcę usług mPOS, jest rekomendowany przez MasterCard.

W Polsce partnerami strategicznymi SumUp są InPost Finanse Sp. z o.o. i Idea Bank S.A. InPost Finanse będzie oferował usługę SumUp w szczególności obecnym klientom korporacyjnym poszukującym rozwiązania mobilnej akceptacji kart płatniczych. Idea Bank będzie kierować usługę SumUp do głównej grupy docelowej SumUp, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. Bank będzie informował o możliwościach korzystania z najnowszego rozwiązania za pośrednictwem m.in. swojej strony internetowej czy kampanii social media.

 


O firmie SumUp

SumUp jest liderem w dostawie mobilnych punktów sprzedaży (mPOS) w Europie. Misją firmy jest umożliwienie przyjmowania kart płatniczych przedsiębiorcom na całym świecie.

SumUp oferuje prosty, bezpieczny i opłacalny sposób akceptacji płatności bezgotówkowych przy pomocy smartfonów lub tabletów. System został stworzony w oparciu o własną technologię EMV, terminal płatniczy i mobilną aplikację. 2,25% prowizji od transakcji to jedyna opłata, jaką pobiera SumUp w Polsce.

Firma posiada statut Instytucji Płatniczej nadany przez brytyjską Financial Conduct Authority (FCA) oraz certyfikaty Europay, MasterCard, Visa (EMV) i PCI-DSS. SumUp daje gwarancję najwyższych standardów bezpieczeństwa płatności.

SumUp rozpoczął swoją działalność w sierpniu 2012 i obecny jest dziś w 14 krajach, takich jak Wielka Brytania, Niemcy, Rosja oraz Brazylia. Główne biura znajdują się w Londynie, Berlinie, Sofii, Moskwie oraz São Paulo.

SumUp jest wspierany przez American Express, BBVA Ventures oraz wielu innych renomowanych inwestorów Venture Capital.

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej