Strona główna / Mobilna firma / mPOS Ingenico iCMP czyli mobilne płatności
wtorek 14 październik 2014 | Robert Kamiński
mPOS Ingenico iCMP czyli mobilne płatności
Już wkrótce w ofercie firmy Polskie ePłatności pojawią się urządzenia typu mPOS – Ingenico iCMP. Umożliwiają one przekształcenie dowolnego smartfona lub tabletu z systemem Android bądź iOS we w pełni funkcjonalny terminal płatniczy.

Niskie koszty eksploatacji, prostota i kompaktowe rozmiary czynią z Ingenico iCMP ciekawą propozycję dla przedsiębiorstw, w których niska miesięczna wartość transakcji uniemożliwiała dotąd honorowanie kart płatniczych. Rozwiązanie mPOS doskonale sprawdzi się również wszędzie tam, gdzie sprzedawca lub dostarczyciel usług często się przemieszcza.  

- Wprowadzenie na polski rynek urządzeń mPOS ma szansę rozpocząć prawdziwą rewolucję w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. Urządzenie iCMP może być z powodzeniem wykorzystywane przez „początkujących” użytkowników – firmy nieposiadające doświadczenia w honorowaniu kart. Jest ono znacznie tańsze w eksploatacji niż terminale stacjonarne, a jego obsługa jest równie prosta, jak korzystanie z podstawowych funkcji smartfona. iCMP będzie pierwszym szeroko dostępnym na polskim rynku mPOSem umożliwiającym akceptację płatności zbliżeniowych – mówi Piotr Waś, Country Manager na Polskę, Węgry i kraje bałtyckie, Ingenico.mPOS już dziś cieszy się ogromną popularnością m.in. we Włoszech, gdzie liczba jego użytkowników i dokonywanych za pomocą tego typu urządzeń transakcji rośnie z miesiąca na miesiąc – dodaje Waś.

Master Card dofinansuje

W sierpniu bieżącego roku organizacja MasterCard ogłosiła, że dofinansuje mobilne terminale płatnicze dla punktów handlowo-usługowych z sektora MŚP. Jednorazowe wsparcie przy zakupie terminala mPOS może wynieść nawet 65 euro. Środki będą przekazywane agentom rozliczeniowym dokonującym zakupu urządzeń dla swoich klientów. Warunkiem uzyskania dopłaty jest możliwość akceptowania za pomocą urządzenia mPOS płatności zbliżeniowych. Ingenico iCMP w ofercie Polskich ePłatności będą pierwszymi w kraju terminalami kwalifikującymi się do dopłaty.

- Zdecydowaliśmy się dofinansować terminale mPOS, ponieważ pragniemy zachęcić drobnych przedsiębiorców do akceptowania płatności bezgotówkowych. Uważamy, że nasz program ma szansę pozytywnie wpłynąć na zwiększenie obrotu kartowego, a jednoczesnie stanowić będzie realną pomoc dla małych punktów usługowo - handlowych - mówi Bartosz Ciołkowski, Dyrektor Generalny polskiego oddziału MasterCard. – Stawiamy na terminale zbliżeniowe, ponieważ to właśnie transakcje zbliżeniowe są coraz chętniej stosowaną przez Polaków formą płatności za zakupy. Bardzo cieszą nas plany Polskich ePłatności, które jako pierwsze w kraju zaoferują swoim klientom urządzenia marki Ingenico spełniające warunki uzyskania dopłaty – dodaje.

W lipcu firma Polskie ePłatności rozpoczęła program pilotażowy aplikacji mPeP z wykorzystaniem 50 urządzeń Ingenico iCMP. Od 15 lipca przedsiębiorcy biorący udział w programie przeprowadzili za pomocą urządzeń mPOS 1691 transakcji, z czego aż 1133 stanowiły transakcje zbliżeniowe (67%). Średnia wartość pojedynczej transakcji w zależności od branży wahała się od 18 do 112 zł.

Do pilotażu zaproszono firmy działające w branżach transportowej, gastronomicznej oraz w szeroko pojętym obszarze usług. Wyjątkowo obiecujące rezultaty program przyniósł w branży przewozów taxi oraz w mobilnych salonach kosmetycznych.

mPOS Ingenico iCMP to kolejna po SumUP (o którym pisaliśmy wcześniej) propozycja mobilnych płatności dla małych i średnich firm. Program pilotażowy zdaje się potwierdzać zainteresowanie biznesu, a kupujący usługi na pewno będą zainteresowani płatnościami bezgotówkowymi.

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej