Strona główna / Praca zdalna / Plantronics Voyager UC Focus – w pobliżu doskonałości
poniedziałek 21 grudzień 2015 | Robert Kamiński
Plantronics Voyager UC Focus – w pobliżu doskonałości
Pracujesz w gwarnym biurze? Często korzystasz z połączeń głosowych? Lubisz słuchać muzyki w trakcie pracy? Potrzebujesz się skoncentrować, a przeszkadza Ci otaczający hałas?

Jeśli odpowiedziałeś ”tak” na którekolwiek z powyższych pytań Plantronics Voyager UC Focus może być urządzeniem którego potrzebujesz!

To kolejny świetny produkt firmy Plantronics. Stereofoniczny bezprzewodowy zestaw słuchawkowy z systemem redukcji  szumu (ANC). Na rynku dostępne są słuchawki wyposażone w podobny system, jednak są one przewodowe i brakuje  im niektórych funkcji Platronics’a. Jakich? O tym piszę poniżej…

Co znajdziemy w pudełku?  Stereofoniczny zestaw słuchawkowy Plantronics Voyager UC Focus (cóż za nazwa...), podstawę dokującą, BT600 USB Dongle (umożliwiający powiązanie z urządzeniami nie wyposażonymi w bluetooth), kabel zasilający USB, etui podróżne i dokumentację.

Do czego służy? Dzięki połączeniu bluetooth umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych za pośrednictwem smartfona lub PC (np. Skype) i oczywiście słuchania muzyki.

Konfiguracja i działanie: Plantronics Voyager UC Focus należy do tej grupy urządzeń, które bez problemu można uruchomić i używać bez przeglądania instrukcji. Przed pierwszym uruchomieniem futurystyczną podstawę dokującą wystarczy podłączyć za pomocą kabla USB do komputera i „powiesić” na niej słuchawki. Po naładowaniu wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk on/off/bluetooth oraz wybrać na urządzeniu „parowanym” (smartfon lub PC) „PLT Focus”. To wszystko.

Plantronics Focus

Znakomite materiały i unikalne technologie

Dzięki użytym materiałom, takim jak gąbka zapamiętująca kształt ucha oraz obrotowym nausznikom pozwala na komfortową pracę nawet przez wiele godzin. Wygodę użytkowania zwiększa rozszerzony do 45 metrów zasięg Bluetooth. Oznacza to, że mając słuchawki na uszach możemy swobodnie poruszać się nie tylko po biurze, ale także w najbliższym jego sąsiedztwie nie tracąc zasięgu i tym samym nie przerywając rozmowy.

Plantronics Voyager UC Focus to niezwykle zaawansowany technologicznie produkt, wręcz naszpikowany udogodnieniami dedykowanymi do wygodnej pracy. Pozwalaj rozmawiać bezprzewodowo na przemian z telefonu komórkowego oraz komputera.

Opatentowana technologia inteligentnych sensorów „odczytuje” zamiary użytkownika. Wystarczy założyć je na głowę, aby automatycznie odebrać przychodzące połączenie lub wstrzymać odtwarzanie audio-wideo po zdjęciu słuchawek. Ten sam czujnik odpowiada też za aktualizację stanu obecności użytkownika w popularnych aplikacjach do pracy grupowej jak Skype, Skype4Business (MS Lync), Cisco Jabber oraz wielu innych. Ponadto system sensorów wykryje mowę i powiadomi użytkownika, że jego mikrofon jest wyciszony i nie zbiera jego głosu. Zdjęcie słuchawki aktywuje w softphonach tryb „mute”, a jej założenie wznawia pracę mikrofonu. Wszystkie te innowacje pozwalają na redukcję zużycia akumulatora, co przekłada się na dłuższe działanie nawet do 12 godzin rozmów lub 15 słuchania muzyki bez konieczności doładowania.

Kolejną zaletą jest aktywny system redukcji szumów (ANC) i algorytm poprawy jakości dźwięków. . Zastosowany w Voyager Focus UC algorytm poprawy dźwięku DSP współpracuje z unikalnym systemem mikrofonów z redukcją dźwięków otoczenia, w ten sposób, że dźwięk jest krystalicznie czysty po obu stronach rozmowy. Nie ma zatem obaw o zniekształcenia przekazu czy niezrozumienie wynikające z rozpraszających hałasów wokół, ponieważ te są maksymalnie wytłumione i izolowane od toczącej się konwersacji. Element ten  szczególnie warto wziąć pod rozwagę, gdyż dzięki zastosowaniu technologii Plantronics trudno będzie naszemu rozmówcy odróżnić czy pracujemy w otwartym biurze, jedziemy samochodem czy też siedzimy przy biurku.

Jakość dźwięku

A zatem mamy do czynienia z dobrze wyglądającymi i wygodnymi  słuchawkami. A jaka jest ich jakość dźwięku? Jednym słowem: znakomita! Jakość dźwięku jest naprawdę bardzo dobra, a dzięki systemowi ANC można dość skutecznie odciąć się od otoczenia. Jest to istotne zwłaszcza gdy pracuje się nad ważnym zadaniem, które wymaga skupienia uwagi. Oczywiście jeśli w pobliżu znajdą się głośni „gawędziarze” będą oni słyszalni , jednak wystarczy to na automatyczne wyłączenie mikrofonu.

Wypada dodać, że na słuchawce znajduje się pokrętło do regulacji głośności i klawisze sterujące umożliwiające wybór utworów.

Głośniki składane na płasko ułatwiają przenoszenie. Byłem pod wrażeniem, że oprócz podstawki dokującej, producent dołączył również kabel ładowania micro-usb i etui podróżne. Etui ma oddzielną komorę zapinaną na suwak, gdzie można przechowywać kabelek oraz BT600 USB dongle.

Konkluzja

Plantronics Voyager Focus UC to kolejny świetny produkt Plantronics, który uzupełnia portfolio firmy. Pełen wielu unikalnych i bardzo ciekawych funkcji, które znajdą zastosowanie zarówno w pracy jak i w czasie relaksu. I to co niezwykle ważne – pozwala na 12 godzin rozmów lub 15 godzin słuchania muzyki. Zatem cały dzień na jednym ładowaniu!.

Jeśli zatem szukasz „skupienia” w trakcie pracy lub poza nią powinieneś poważnie rozważyć zakup tego zestawu. Ja jestem absolutnie na Tak!

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej