Strona główna / Po godzinach / Panasonic Lumix TZ 100 i Lumix TZ80
piątek 04 marzec 2016 | Robert Kamiński
Panasonic Lumix TZ 100 i Lumix TZ80
Pogłoski o śmierci aparatów kompaktowych są chyba przedwczesne. Oto nowe aparaty Panasonic Lumix.

Aparaty kompaktowe Lumix z serii TZ (travel zoom) od dawna wyposażone są w najnowocześniejsze funkcje, a ostatnimi czasy dołączyły do nich dwa nowe modele: Lumix DMC-TZ100 i Lumix DMC-TZ80. 

W małych rozmiarach Inżynierom z firmy Panasonic udało się zamknąć doskonałe parametry oraz mocny zoom, dzięki czemu sprostają zadaniom stawianym im przez najbardziej wymagających podróżników z zamiłowaniem do fotografii.

Funkcje 4K Photo i Post Focus pozwolą wycisnąć więcej z podróży

4K photo pozwala nie tylko nagrywać filmy o wysokiej rozdzielczości, lecz także uzyskać imponująco dokładne zdjęcia. Opracowana przez firmę Panasonic funkcja 4K Photo, po raz pierwszy zastosowana w aparatach podróżnych, umożliwia wyodrębnienie 8-megapikselowego kadru z filmu w rozdzielczości 4K (30 kl./s)
z pełną kontrolą i precyzją, dzięki czemu można zatrzymać w kadrze nawet tak ulotne chwile, jak odlatujący ptak, czy ryba wyskakująca z wody.

Post-Focus, kolejna funkcja po raz pierwszy użyta w aparatach serii LUMIX TZ, umożliwia wybór punktu ustawienia ostrości na zdjęciu nawet już po jego zrobieniu. Po zrobieniu zdjęcia wystarczy wybrać dokładny obszar, na którym ma zostać ustawiona ostrość — mogą to być najbliżsi stojący na pierwszym planie lub wspaniały krajobraz w tle. Ponadto dzięki opcji eksportu wielu zdjęć wygenerowanych na podstawie jednego ujęcia nie trzeba wybierać najlepszej fotografii.

 Lumix TZ80 – bogactwo funkcji płynące z prostoty

Podróżnicy pragnący doskonalić swoje umiejętności fotograficzne docenią bogate i łatwe w użyciu ustawienia ręczne aparatu LUMIX DMC-TZ80. Pierścień kontroli umożliwia płynną regulację takich ustawień, jak zoom, przysłona i prędkość migawki, dzięki czemu fotografujący może skupić się na wybraniu idealnego ujęcia. Równie łatwa jest obsługa trzycalowego ekranu dotykowego o rozdzielczości 1040 tys. punktów, na którym w niezwykle prosty sposób można przeglądać ekrany menu i wybrać preferowane ustawienia — nawet w ostrym słońcu. 

 Lumix TZ100 – perfekcyjne zdjęcia z podróży

Duże piksele jednocalowej matrycy są w stanie uchwycić więcej światła, co umożliwia uzyskanie wyraźnych, ostrych obrazów o naturalnych kolorach, nawet przy wysokiej czułości ISO, na przykład o świcie lub podczas zachodu słońca. Procesor Venus Engine gwarantuje również uzyskanie doskonałego odwzorowania kolorów, rzadkiego w przypadku aparatów podróżnych — wyjątkowe odcienie, nasycenie koloru i jaskrawość wielobarwnego zachodu słońca są przetwarzane osobno i starannie poprawiane, aby odtworzyć zapierające dech w piersiach, niezapomniane wrażenia

 „Polecam skorzystanie z trybów zdjęć, w których ustawia się tylko jeden parametr, a aparat sam dostosowuje resztę. Na przykład w dobrych warunkach oświetleniowych korzystam z programu „S”, który pozwala ustawić priorytet czasu ekspozycji. Kiedy fotografuję krajobraz z wykorzystaniem statywu, przełączam aparat na tryb „A”, w którym mogę wybrać priorytet przysłony. Przy słabym oświetleniu lub gdy fotografowane obiekty są w szybkim ruchu, przełączam aparat na tryb „M”, w którym mogę sam ustawić wszystkie parametry, dostosowując je do potrzeb danego ujęcia.” – tłumaczy Marco Crupi, fotograf, który wybrał się 

w podróż do Grecji z aparatem Lumix TZ100.

LUMIX DMC-TZ100 to pierwszy aparat z tej serii wyposażony w obiektyw F2.8-5.9 LEICA DC, pozwalający na uzyskanie realistycznych obrazów o olśniewającej głębi ostrości. Obiektyw oferuje dziesięciokrotny zoom z uniwersalnym zakresem ogniskowych wynoszącym 25–250 mm, dzięki czemu doskonale nadaje się do fotografowania ptaków oraz innych płochliwych zwierząt.

Dzielenie się wspomnieniami

Po wybraniu na wyświetlaczu najbardziej udanych zdjęć z ze szlaków turystycznych można udostępnić je znajomym i członkom rodziny za pomocą jednego przycisku. Wystarczy podłączyć smartfon lub tablet, by udostępnić swoje zdjęcia w mediach społecznościowych, załączyć do e-maila lub wyświetlić zdalnie na większym ekranie.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej