Strona główna / Po godzinach / Garmin vívomove: analogowy smart zegarek
niedziela 08 maj 2016 | Robert Kamiński
Garmin vívomove: analogowy smart zegarek
Moda na smart zegarki nie przemija, choć wydaje się że producenci szukają popytu trochę po omacku, prześcigając się w kolejnych funkcjach. Jednocześnie zapominając o kilku istotnych cechach podstawowych..

Dla części użytkowników zegarek wciąż kojarzy się przede wszystkim z chronometrem, nierzadko w klasycznym analogowym wydaniu. Kolejne funkcje są atrakcyjnymi dodatkami, pod warunkiem, że nie czynią z urządzenia pozbawionego elementarnej estetyki potworka domagającego się bezustannie ładowania.

Vívomove, czyli eleganckie zegarki analogowe monitorujące aktywność zdają się wychodzić naprzeciw tym potrzebom. Nie trzeba ich ładować, bo wymienna bateria starcza na cały rok. Wyglądają jak klasyczne zegarki, potrafią jednak znacznie więcej. Liczą kroki, monitorują sen i motywują do regularnego ruchu. Są wodoszczelne, można w nich pływać i brać prysznic. Garmin oferuje różne modele zegarków vívomove z dodatkowymi skórzanymi i silikonowymi wymiennymi paskami.

Już wcześniej pojawił się rynku analogowy zegarek Withings o podobnych cechach, jednak vivomove zdaje się obiecywać więcej. Nie tylko rejestruje aktywność, ale również motywuje do działania. Co więcej – w przeciwieństwie do Withings - współpracuje z wieloma systemami mobilnymi (w tym Windows Phone).

Nowe zegarki monitorujące aktywność z analogową tarczą powstały w trzech różnych wersjach: smukły vívomove sport, vívomove classic ze skórzanym paskiem oraz vívomove premium ze skórzanym paskiem i stalową kopertą.

Dwa paski

Na tarczy zegarka widoczne są dwa paski, które umożliwiają łatwą kontrolę wykonanych kroków oraz czasu, jaki spędzamy bez ruchu. Pasek po lewej stronie przedstawia procentową realizację dziennego celu kroków, wyznaczonego na podstawie aktualnego poziomu aktywności użytkownika. Czerwony pasek po prawej stronie przypomina, aby zbyt długo nie pozostawać bez ruchu. Wypełnia się do połowy, jeśli użytkownik przez godzinę siedzi w miejscu, a następnie powiększa się co 15 minut. Zapełniony pasek ruchu to znak, aby wstać i przejść się, a już po kilku minutach pasek się zresetuje.

W ciągu dnia vívomove sparowany z kompatybilnym telefonem automatycznie przesyła dane o aktywności na konto użytkownika w Garmin Connect. Jest to bezpłatna platforma społecznościowa, dzięki której można monitorować swoje treningi, sen, brać udział w wyzwaniach online, rywalizować ze znajomymi oraz zdobywać wirtualne odznaki. Serwis dostarcza również eksperckich wskazówek Garmin Connect Insights, które pomagają realizować założone cele i prowadzić zdrowsze życie. Informują także, jak wypadamy na tle innych użytkowników z całego świata w podobnym wieku i o zbliżonym poziomie aktywności, co stanowi dodatkową motywację.

Zegarki vívomove będą dostępne w sprzedaży w Polsce w drugim kwartale 2016 r.

http://explore.garmin.com/pl-PL/vivo-fitness/

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej