Strona główna / Po godzinach / Huawei P9 i Leica – nowe oblicze fotografii mobilnej
wtorek 24 maj 2016 | eRKa
Huawei P9 i Leica – nowe oblicze fotografii mobilnej
Leica jest ikoną w świecie fotografii. Dzięki zachwycającej optyce i klasycznej estetyce zdjęć, stała się marką kultową dla entuzjastów zdjęć. Użytkownicy Huawei P9 mogą cieszyć się technologią Leica także w smartfonie.

Leica Camera to niemiecka firma, znana ze swoich produktów klasy premium, tworzonych z najwyższą precyzją. Już od wieku utrzymuje status legendy wśród fotografów na całym świecie. Nawet w dzisiejszym świecie fotografii cyfrowej obrazy wykonane przy użyciu soczewek Leica posiadają charakterystyczny „Leica look”, który można rozpoznać po kilku szczegółach. Zdjęcia zachwycają niebywałą ostrością, detalami, aksamitnym kontrastem, imponującą głębią i doskonałym renderingiem kolorów.

„Leica look”

Obrazy w jakości Leica posiadają szersze spectrum kolorów: jaśniejsze strefy mają czerwonawy odcień (np. żółte partie sceny przeplata kolor pomarańczowy), gładki fioletowo-niebieski odcień stosowany jest do ciemniejszych partii obrazu. Wysokie nasycenie kolorów sprawia, że obraz przypomina malarstwo olejne. Głębia to kolejna cecha „Leica look”. Soczewki Leica idealnie obrazują kolory i pomagają w uchwyceniu szczegółów w ciemnych partiach obrazu. Dzięki temu na fotografiach zachowane są naturalne barwy z niezwykłym wrażeniem głębi.

Od czasu pojawienia się fotografii cyfrowej, Leica musi zmierzyć się z ostrą konkurencją. Dzięki nowatorskiej technologii firma zdołała utrzymać czołową pozycję i status wiodącego producenta optyki fotograficznej. Ponadczasowy „Leica look” jest wciąż ucieleśnieniem precyzji, jasności i stylu fotografii. To sprawia, że po urządzenia sygnowane marką Leica sięgają profesjonaliści na całym świecie.

Efekt Leica w Huawei P9

Podwójny aparat w P9 – najnowszym flagowym smartfonie Huawei, powstał we współpracy z Leica. Obrazy z dwóch soczewek, z których jedna jest odpowiedzialna za wychwytywanie szczegółów, a druga za nasycenie bartw, łączone są w jedno, piękne ujęcie. Aparat Huawei P9 doceniony został przez światowej sławy fotografów, takich jak: Mary McCartney, fotografa National Geographic – Davida Guttenfeldera i fotografa narciarskiego Reuben Krabbe oraz Zhu Yinghao czy Wang Xiaodong.

Fot. Mary McCartney   

Obrazy wykonane za pomocą P9 mają dużo wyraźniejsze kolory w porównaniu do zdjęć uchwyconych innymi smartfonami – jasne partie charakteryzują się cieplejszym odcieniem, zaś ciemne mają lekkie purpurowo–niebieskie zabarwienie.

Aparat w Huawei P9 oferuje również najnowocześniejsze oprogramowanie do renderingu, odtwarzającego klasyczne obrazy Leica. Wyposażono go w moduły kolorów, które pozwalają zachować fotografiom charakterystyczny styl Leica. Tryb Standard pozwala na uzyskanie naturalnych barw, tryb „Żywe kolory” wzbogaca je, zaś tryby „Leica look” i „Łagodne kolory” pozwalają tworzyć obrazy z delikatnymi konturami. W Huawei P9 użytkownicy mają niemal nieograniczone możliwości wykonania pięknych zdjęć. 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej