Strona główna / Po godzinach / Jak zadbać o bezpieczeństwo domu podczas ciepłych dni w ogrodzie?
czwartek 25 lipiec 2019 | Robert Kamiński
Jak zadbać o bezpieczeństwo domu podczas ciepłych dni w ogrodzie?
Wraz z nadejściem lata, coraz więcej czasu spędza się w ogrodzie. Nie tylko podczas prac nad grządkami warzyw i rabatami kwiatów, ale także odpoczynku, zabawy z dziećmi lub psem, czy podziwiania letnich zachodów słońca. Niestety, przebywając na zewnątrz, nikt nie pilnuje domu. Co w takim razie należy zrobić, aby dom był bezpieczny podczas letnich chwil spędzonych w ogrodzie?

Przecież jestem tak blisko domu…

Niektórzy mogą pomyśleć, że zabezpieczenie domu, podczas przebywania w ogrodzie nie jest konieczne. Co gorsza, wychodząc, zamek we frontowych drzwiach pozostawiają otwarty. Nie można popełnić większego błędu. Przekonał się o tym pan Marek:

W zeszłym roku, w sobotę rano wyszedłem na ogród jak co tydzień, skosić trawę. Żona z córką pojechały na zakupy, dlatego mogłem na spokojnie się tym zająć. Żeby umilić sobie koszenie, założyłem słuchawki i włączyłem radio. Koszenie ogrodu zajmuje mi zazwyczaj dwie godziny, tyle wystarczyło złodziejom, żeby wynieść z naszego domu telewizor i konsolę, laptopa i robota kuchennego. Łączne nasz ubezpieczyciel oszacował straty na ponad 12 tys. zł.

Wystarczyła chwila nieuwagi, żeby rabusie dostali się do domu pana Marka. Natomiast pozostawione otwarte drzwi, nieobecność nikogo w domu oraz odgłos kosiarki i muzyka z radia skutecznie zagłuszyły dźwięki włamania i ułatwiły “pracę” przestępcom.

Zabezpieczenie dla domu

Jak widać, takie sytuacje niestety mają miejsce. Dlatego najlepszym rozwiązaniem, może okazać się zainstalowanie kamery monitorującej. Już sam jej widok skutecznie odstraszy złodziei, natomiast jeżeli ją zignorują bądź nie zauważą, kamera i tak zarejestruje ruch. Tak przystosowane urządzenie to m.in. kamera C6TC firmy EZVIZ.  Dzięki aplikacji mobilnej producenta kamera od razu wyśle nam powiadomienie na telefon, iż wyczuła w domu ruch. Całe nagranie jest także rejestrowane, dzięki czemu możliwe jest przekazanie wizerunku włamywaczy policji.

Pilnowanie ogrodu

A co zrobić, żeby równie skutecznie, jak domu strzec także ogrodu, podjazdu, czy wejścia do garażu? Te miejsca mogą zainteresować rabusiów. Tutaj również doskonałym rozwiązaniem będą kamery - jednak jest do tego potrzebna ich zewnętrzna wersja. Wspomniany producent kamer, w swojej ofercie posiada bezprzewodowy model C3A, dzięki czemu można w prosty sposób zainstalować ją w każdym miejscu. Bateria jest niezwykle wydajna, dlatego potrafi zasilić urządzenie nawet przez 3 miesiące. Kamera jest odporna na deszcz, pył, a także zmiany temperatur. Tak jak poprzedni model została wyposażona w funkcję dwukierunkowego przekazu audio. Dzięki widzeniu w nocy ogród również będzie bezpieczny po zmierzchu.

Bezpieczeństwo

Niech przytoczona sytuacja nie zrazi was do przebywania latem w ogrodzie. Wystarczy odpowiednie zabezpieczenie, aby spokojnie móc cieszyć się letnimi dniami na świeżym powietrzu. Odpowiedni sprzęt, ale przede wszystkim rozwaga (zawsze zamykaj frontowe drzwi!), ustrzegą dom przed włamaniem, kradzieżą dobytku, ale zminimalizują możliwość potencjalnego spotkania z niebezpiecznym złodziejem. Ochrona bliskich i miejsca zamieszkania powinna być stawiana zawsze na pierwszym miejscu.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej