Strona główna / Po godzinach / Intuicyjna klawiatura Click&Touch;
niedziela 02 luty 2020 | Robert Kamiński
Intuicyjna klawiatura Click&Touch;
CLEVETURA LLC to białoruski startup, który zaprojektował oraz wprowadził na rynek w 2019 roku unikalną, pierwszą na świecie intuicyjną klawiaturę Click&Touch; opartą na opracowanej i opatentowanej przez siebie technologii Touch on Keys. Technologia ta dodaje do tradycyjnej klawiatury warstwę dotykową, umożliwiając użytkownikowi sterowanie kursorem, klikanie, przewijanie, powiększanie i wykonywanie innych gestów bezpośrednio na powierzchni klawiatury, tym samym cała klawiatura przejmuje funkcje panelu dotykowego (touchpada).
Tagi: Asbis, klawiatura,

Klawiatury opracowane w technologii wdrożonej przez CLEVETURA są świetnymi rozwiązaniami dla laptopów lub komputerów stacjonarnych, tabletów, komputerów Mac, iPad, smart TV, ponieważ zastępują tradycyjne touchpady. Technologia Touch on Keys jest uważana za przełomową i powinna odgrywać znaczącą rolę przy projektowaniu oraz produkcji innowacyjnych produktów przyszłości.

Marka Prestigio, która należy w 100-proc. do ASBIS Group, jest pierwszą marką, która pozyskała technologię Touch on Keys i wprowadziła na rynek klawiaturę Click&Touch.

ASBISc Enterprises Plc zawarł umowę nabycia 40% udziałów spółki CLEVETURA LLC z siedzibą w High Tech Park w Mińsku (Białoruś) za łączną kwotę 584 tysięcy USD. 

Intuicyjna klawiatura Click&Touch została wprowadzona do sprzedaży w IV kwartale 2019 roku i jest dostępna obecnie na Białorusi, na Ukrainie oraz w Rosji. Produkt został bardzo dobrze przyjęty przez rynek, a opinie kilkunastu tysięcy użytkowników przekroczyły oczekiwania. Na przełomie I i II kwartału tego roku klawiatura Prestigio Click&Touch powinna być również dostępna w Polsce i innych krajach europejskich.

Obecnie w firmie CLEVETURA trwają dalsze prace developerskie nad przygotowaniem nowej generacji klawiatur z technologią Touch On Keys, którą będzie można wykorzystać w laptopach, tabletach, iPadach oraz smart TV.

Nowa klawiatura Click&Touch jest unikalnym i innowacyjnym rozwiązaniem w porównaniu z innymi urządzeniami, takimi jak laptopy lub klawiatury wyposażone w zewnętrzny panel dotykowy. Klawisze reagują na gesty, tak jak touchpad lub mysz, a użytkownicy mogą pisać, przewijać lub przesuwać kursor nie zmieniając położenia dłoni.

Przełączanie pomiędzy trybami odbywa się automatycznie, dzięki wbudowanemu mikrokontrolerowi natychmiast rozpoznającemu i przetwarzającemu każde dotknięcie i gest. Użytkownik nie musi myśleć o trybach, ponieważ system rozpoznaje, co robi. Intuicyjna interakcja z urządzeniem i nowe dla użytkownika wrażenia sprawiają, że system jest absolutnie wyjątkowy.

„Inwestujemy w technologie, które mogą okazać się przełomowe dla światowego rynku. Już teraz, po kilku pierwszych miesiącach sprzedaży Click&Touch widzimy, że rozwiązanie to cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony indywidualnych klientów, jak i dużych producentów produktów IT (OEM). Inwestycja ta jest odzwierciedleniem strategicznych przemian w ASBIS, który podąża nie tylko w kierunku dystrybucji produktów IT, ale również planuje zostać twórcą i producentem innowacyjnych technologii IT. W tym widzimy naszą przyszłość” – powiedziałSergiej Kostewicz, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

 

Filmy promocyjne klawiatury Click&Touch znajdują się tu:

https://www.youtube.com/watch?v=bR6LS62lYHA&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=Ib6q3dXWKRk

Podobne artykuły
  • Super mysz

    GIGABYTE wprowadził do sprzedaży bezprzewodową mysz dla graczy M8600 w s...
  • Szyfrowana klawiatura

    Microsoft Wireless Desktop 2000 to zestaw składający się z klawiatury i myszy BlueTrack...
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej