Strona główna / Po godzinach / HTC Touch konkurencją dla iPhona?
piątek 29 czerwiec 2007 | Redakcja
HTC Touch konkurencją dla iPhona?
Konkurencja nie śpi. Tuz po amerykańskiej premierze iPhona a przed europejską - obok LG Prada - pojawił się HTC Touch, z funkcją multitouch i przyjazną nawigacją opartą na najnowszym systemie Windows Mobile 6.0.

Konkurencja nie próżnuje i nie czekając na premierę iPhona wypuszcza na rynek swoje produkty. Obok LG Prada pojawił się HTC Touch, o którym było dość głośno z uwagi na funkcję multitouch, czyli obsługę ekranu dotykowego za pomocą gestów. Rozwiązanie zastosowane przez HTC nazywa się TouchFLO i jest konkurencyjne nie tylko w stosunku do iPhona, lecz również wobec wspomnianego LG Prada (technologia ClearPad). Przyjazna nawigacja bazująca na najnowszym systemie Windows Mobile 6.0, przypominająca jako żywo kadry z filmu "Minority Report" znakomicie ułatwia przeglądanie stron, i uruchamianie aplikacji. Co więcej pozwala odróżnić dotyk rysika od dotyku palca. Dzięki temu nie trzeba już mozolnie otwierać rysikiem kolejnych menu - wystarczy kilka gestów palcem na ekranie. Podobną funkcjonalność, aczkolwiek pozbawioną technologii multitouch można osiągnąć dzięki krążącej w sieci nakładce na zwykłe Windows Mobile 5.0, opisanej na stronie LifeHakers.

Czekając zatem na iPhona można przemienić swojego PDA w funkcje łudząco przypominającą ekran iPhona! Albo zadowolić się propozycją konkurencji.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej