Strona główna / Po godzinach / Nokia vs HTC: pojedynek gigantów?
poniedziałek 20 wrzesień 2010 | Robert Kamiński
Nokia vs HTC: pojedynek gigantów?
Chyba nie przypadkiem w tym samym czasie i miejscu (Londyn) odbyły się konferencje firm Nokia i HTC. Zaprezentowane flagowe modele telefonów skierowane są dokładnie do tych samych odbiorców. Kto wygra?

Nokia OviJesień to okres dorocznej konferencji Nokia World, na której prezentowane są najnowsze produkty wchodzące na rynek. Tym razem w Londynie doszło do konfrontacji z HTC, która coraz śmielej poczyna sobie na rynku smartfonów. Tymczasem Nokia po zmianie na stanowisku prezesa, stoi przed trudnym zadaniem upowszechnienia nowej wersji dotykowego Symbiana, zaprezentowanego na najnowszych modelach N8 i E7. Nowy Symbian pachnie nowością i w stosunku do poprzedniej wersji jest zdecydowanie lepiej przystosowany do obsługi ekranów dotykowych. Same zaś smartfony również prezentują się interesująco i nad wyraz solidnie.

Nokia - nowe smartfony i nowy Symbian 

 

Z kolei HTC wprowadza na rynek HTC Desire HD i Desire Z, będące w pewnym przybliżeniu odpowiednikami N8 i E7. Na pokładzie nieco już oklepany Android, ale za to z nowym interfejsem Sense. Na dodatekHTC usługi w sieci.

HTC Desire HD oraz Desire Z

Wielkim nieobecnym w Londynie był Microsoft i oczekiwany Windows Phone 7, który niewątpliwie zaostrzyłby konkurencję. W tej sytuacji Nokia jest o krok do przodu…

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej