Strona główna / Po godzinach / Bliskie spotkanie z HTC Kaiser
piątek 10 sierpień 2007 | Robert Kamiński
Bliskie spotkanie z HTC Kaiser
Jako pierwsi w Polsce mieliśmy okazję zapoznać się i przetestować najnowszy produkt firmy HTC znany pod nazwą kodową Kaiser.

Niewielki palmofon (110x58x18 mm) jest sukcesorem znanego w naszym kraju HTC TyTN. Znajdziemy tu również wysuwaną z boku pełnowymiarową klawiaturę QWERTY, jednak w przeciwieństwie do poprzedniego modelu można ją ustawiać praktycznie pod dowolnym kątem w stosunku do ekranu. Dzięki temu znakomicie poprawił się komfort pracy.

Oczywiście nie jest to jedyna zmiana. Przede wszystkim mamy do dyspozycji najnowszy system operacyjny - Windows Mobile 6 Professional. Dzięki temu na pulpicie – podobnie jak w prezentowanym przez nas wcześniej HTC Touch – mamy dostęp do najważniejszych funkcji systemu (poczta, SMS, pogoda, telefon, definiowalne zakładki). Nie trzeba zatem przedzierać się przez menu „start” i kolejne podkatalogi.

Palmofon wyposażony został w  wyświetlacz QVGA (2.8" - 240х320px, 65536 kolorów). Akcesoria zewnętrzne mogą być podłączone za pośrednictwem gniazda microSD, TransFlash (SDIO). Korzystając zaś z ekranu dotykowego w zasadzie bez problemu można posługiwać się palcami, a nie załączonym rysikiem.

Kaiser posiada również zintegrowany odbiornik GPS (chipset SiRF Star III), dzięki czemu  zawsze trafimy do celu, a fakt ten można uwiecznić dzięki wbudowanemu aparatowi fotograficznemu (3,2 Mpx). I trzeba przyznać, że jakość zdjęć jest naprawdę dobra! Oczywiście obsługuje sieci WLAN, jak również transmisję HSDPA.

Wbrew plotkom połączenia telefoniczne mogą być realizowane nie tylko dokonując wyboru z książki adresowej, lecz również wystukując numer na wyświetlanej na ekranie klawiaturze.

Najnowszy produkt firmy HTC to propozycja dla osób pragnących urządzenia typu „wszystko w jednym” i w tej roli sprawdza się znakomicie. Kaiser w języku niemieckim jest w zasadzie synonimem imperatora. Czy porządzi w Polsce? Na odpowiedź musimy jednak poczekać na oficjalną premierę, która w Polsce będzie miała miejsce w październiku.

Podobne artykuły
  • Smartfon dla każdego

    PLAY uruchamia innowacyjny Program Edukacyjny pod nazwą „Testuj Smartfona”....
  • Nowy smartfon HTC

    Nowy smart fon HTC będzie uproszczony i nikajacy przeładowania niepotrzebnymi funkcjami...
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej