Strona główna / Po godzinach / Jabłko lepsze od seksu?
wtorek 12 lipiec 2011 | Robert Kamiński
Jabłko lepsze od seksu?
Wbrew słowom klasyka najczęściej poruszane tematy przez polskich internautów nie odnoszą się do seksu i alkoholu. Tak przynajmniej wynika z analizy trendów na polskim Facebooku.

Być może jest to zaskakujące, ale analiza trendów wykonana za pomocą serwisu Napoleon wyraźnie pokazuje, że dużo większym zainteresowaniem niż seks i alkohol cieszy się firma Apple i Microsoft.

Napoleon

Swoistym fenomenem w zestawieniu z relatywnie małą liczbą posiadanych przez Polaków komputerów Apple jest popularność firmy w mediach społecznościowych, a konkretnie na Facebooku. Popularność Microsoftu jest całkowicie uzasadniona. Jednakże wbrew powszechnemu przeświadczeniu zdumiewać może za to zdecydowanie mniejsze zainteresowanie seksem i alkoholem…

Jak wynika z raportu Mediarun w czerwcu ruch na fanpage’ach lekko przygasał. W porównaniu z poprzednimi miesiącami spadła liczba postów (165 369 w maju, 136 986 w czerwcu) i komentarzy (888 106 w maju, 791 315 w czerwcu). Zauważyliśmy jednak ciekawa prawidłowość. Na stronach marek dyskusje są coraz bardziej intensywne. W minionym miesiącu na jeden post przypadało średnio 5,7 komentarza (w maju 5,3).

Ważnym  trendem  do  rozważenia  dla  marketerów  jest  także  aktywność weekendowa.  W soboty  i niedziele  fani nie rozmawiają.

Moderatorzy jednak regularnie ograniczają swoja aktywność i w systemie odnotowaliśmy spadek ich wpisów. Zapraszamy jednak do pogłębionej analizy stron w samym Napoleonie (http://www.catNapoleon.com).

Elektronika

Gdy eksperci od rynku telefonii komórkowej rozpinają parasole nad Nokią w obawie przed urwaniem  ciemnej  chmury   w  Polsce  strona  fińskiego  producenta  świeci  jasno  i  zyskuje fanów  choć  na świecie traci rynek. W czerwcu przyciągała konkursem. Efektywnie.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej