Strona główna / Po godzinach / Od bieguna do bieguna - bez gotówki
niedziela 25 październik 2015 | Robert Kamiński
Od bieguna do bieguna - bez gotówki
Uznany bloger i vloger, Steve Booker, odbędzie epicką podróż z jednego krańca świata na drugi - nie mając przy sobie nawet grosza.

W ramach akcji “PayPal Pole2Pole”, zobaczymy jak Steve próbuje w dwa tygodnie przebyć trasę z jednego końca świata na drugi, przebiegającą przez osiem krajów, trzy kontynenty, a nawet najbardziej wysunięte na południe miasto świata, Ushuaia. 

Co najważniejsze, nie będzie miał przy sobie nawet jednej monety czy banknotu, a wydatki związane z podróżą, zakwaterowaniem i licznymi przygodami pokryje za pomocą PayPal.

Na poszczególnych etapach swojej drogi, Steve spotka się ze znanymi, lokalnymi influencerami, którzy będą mu towarzyszyć w niezapomnianych przeżyciach, takich jak:

 • Podróż psim zaprzęgiem przez Światła Północy i śniegi Svalbardu (norweskie wyspy na Ocenie Arktycznym).
 • Odkrywania moskiewskich podziemnych tuneli "Siedmiu Sióstr" (grupa wieżowców z czasów stalinowskich).
 • Polowanie na hipsterską sztukę uliczną w Berlinie.
 • Uroczysta, rocznicowa projekcja "Powrotu do Przyszłości" w słynnym  kinie
  Le Grand Rex w Paryżu.
 • Ekstremalna wycieczka rowerowa po Barcelonie.
 • Oszałamiający lot paralotnią wzdłuż wybrzeża Południowej Afryki.
 • Lot helikopterem nad wyspami Ushuaia (na południowym wybrzeżu Ziemi Ognistej w Argentynie, często określanymi jako najbardziej wysuniętym
  na południe mieście świata).

 Jestem przyzwyczajony do odwiedzania różnych miejsc i doświadczania nowych rzeczy – to część mojej pracy w ramach pisania bloga. Jednak przebycie połowy kuli ziemskiej bez żadnej gotówki to kompletnie inny poziom. Korzystam z PayPal od dawna, więc kiedy firma zaproponowała pomysł i plan podróży, od razu wszedłem w ten projekt – mówi Steve Booker.

Ludzie marzyli o podróżowaniu bez obciążeń od wielu lat. Mało kto przypuszczał, że przebycie trasy od bieguna północnego do południowego bez gotówki jest w ogóle możliwe, ale Steve Booker ma zamiar właśnie tego dokonać, z małą pomocą PayPal i własnego smartfona – mówi Rupert Keeley, CEO PayPal EMEA. Ta epicka bezgotówkowa podróż dowodzi, jak daleko zaszedł PayPal. Z niezliczonymi agencjami podróży, sklepami i innymi firmami na całym świecie, które akceptują PayPal, Ty też możesz zostawić swój portfel i podróżując korzystać ze smartfona, tabletu czy komputera. Życzymy Steve wszystkiego dobrego w trakcie jego podróży i czekamy, aż usłyszmy więcej o jego wyprawie z jednego końca świata na drugi.

 Wśród ludzi, których Steve spotka na swojej drodze, znajdą się m. in.:

 • Artem Korolev (Rosja) – popularny rosyjski prezenter telewizyjny, celebryta, biznesmen i właściciel znanej restauracji – Dandy Café.
 • Vanessa Pur (Niemcy) – blogerka i celebrytka, łącząca tematykę mody i podróży.
 • Mouloud Achour (Francja) – prezenter telewizyjny, dziennikarz, muzyk, aktor
  i scenarzysta.
 • Josef Ajram (Hiszpania) – makler za dnia, fan sportów ekstremalnych w nocy.
 • Pabi Moloi (Afryka Południowa) – prezenter telewizyjny i radiowy.

PayPal jest w czołówce światowego ruchu na rzecz społeczeństwa bezgotówkowego. Używany przez miliony kupujących i firm na całym świecie, to prostszy, bezpieczniejszy i wygodniejszy sposób dokonywania płatności - gdziekolwiek i kiedykolwiek zechcesz.

Możesz również śledzić każdy moment podróży przez hashtag #Pole2Pole lub w poniższych kanałach społecznościowych:

 Kanały Steve

www.instagram.com/SteveBooker

www.facebook.com/SteveBooker

www.twitter.com/SteveBooker 

www.stevebooker.co.uk

https://www.youtube.com/user/stevebooker

 

Kanały PayPal

https://www.facebook.com/PayPalPolska

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej