Strona główna / Analizy / Ranking Internetu z komórki
poniedziałek 08 czerwiec 2009 | Marek Jaślan
Ranking Internetu z komórki
Możliwość korzystania z Internetu dostępna jest dziś w większości sprzedawanych na rynku nowych telefonach komórkowych. W wielu sytuacjach jest to wygodniejsze i szybsze niż przy korzystaniu z tradycyjnego laptopa czy netbooka. Który operator jest najlepszy? Która oferta najkorzystniejsza? Zobacz prawdziwe dane wszystkich ofert.

 

Takich użytkowników jest coraz więcej, co dostrzegali operatorzy komórkowi, którzy zaczęli oferować pakiety internetowe, które można aktywować (wysyłając odpowiedniego SMS-a) do używanego numeru telefonu.  W odróżnieniu do  ofert internetowych dla notebooków różnica jest tu istotna, bo nie  trzeba zmieniać karty SIM czy kupować modemu. 

Przeglądane Operą Mini

Sprawdziliśmy co klientom indywidualnym oferują w tym zakresie polscy operatorzy. Oferowane limity pakietów w niektórych przypadkach mogą się wydawać nieduże,  ale  pamiętajmy, że przeglądarki internetowe w smartfonach zazwyczaj kompresują automatycznie pobierane i wysyłane pliki, np. najpopularniejsza dziś przeglądarka Opera Mini  nawet o około 90 proc. Z badań Opery wynika, ze obecnie statystyczny użytkownik w Polsce przez Internet z komórki ściąga nieco więcej niż 5 MB danych.

 

Polska Telefonia Cyfrowa

Nazwa usługi: blueonnect w telefonie

Wielkości pakietu danych:  5 MB, 50 MB, 500 MB

Cena za miesiąc (z VAT):  5 zł za 5 MB, 15 zł za 50 MB, 50 zł za 500 MB

 • Taktowanie (naliczanie danych): W pakiecie 5 MB dane naliczane są za każde rozpoczęte 50 kB, oddzielnie za dane wysłane i odebrane na poziomie protokołu internetowego. W pakietach 50 i 500 MB  dane naliczane są za każde rozpoczęte 100 kB, oddzielnie za dane wysłane i odebrane na poziomie protokołu internetowego
 • Koszt za transfer po przekroczeniu limitu: Po wykorzystaniu pakietu 5 MB opłata za każde 50 kB wynosi 0,06 zł, natomiast Po wykorzystaniu pakietu 50 MB lub 500 MB opłata za każde 100 kB wynosi 0,12 zł
 • Uwagi: Dla klientów starszych planów taryfowych, np. Era Nowy Komfort Stepne pakiety to: 5, 25 i 59 MB w cenach odpowiednio: 5, 15 i 30 zł.

Polkomtel

Nazwa usługi: Plus MB

Wielkości pakietu danych:  25 MB,  100 MB,  250 MB,  500 MB

Cena za miesiąc (z VAT):  5 zł za 25 MB, 10 zł za 100 MB, 25 zł za 250 MB, 35 zł za 500 MB

 

 

 

 

 • Taktowanie (naliczanie danych): we wszystkich pakietach dane naliczane są za każde rozpoczęte 100 kB
 • Koszt za transfer po przekroczeniu limitu: Po wykorzystaniu liczby MB w ramach uruchomionego Pakietu opłaty  naliczane są zgodnie z cennikiem właściwym planu cenowego danego klienta, np. 0,12 zl za każde 100 kB.
 • Uwagi: Część Pakietu nie wykorzystana w danym okresie rozliczeniowym nie przechodzi na kolejne okresy rozliczeniowe. Abonent ma możliwość uruchomienia nieograniczonej ilości pakietów. Jeżeli Abonent uruchomi Pakiety różnej wielkości w pierwszej kolejności wykorzystywany jest Pakiet o większej wartości.

 

Orange

Nazwa usługi: Orange Free na 1 dzień, Orange Free E-mail, Orange Free Standard

Wielkości pakietu danych:  20 MB w Orange Free na jeden dzień, 150 MB w Orange Free E-mail oraz 1 GB w Orange Free Standard

Cena za miesiąc (z VAT):  5 zł – Orange Free na 1 dzień, 30 zł - Orange Free e-mail, 60 zł - Orange Free Standard


 • Taktowanie (naliczanie danych): za każde rozpoczęte 10 kB w Orange Free na 1 dzień i Orange Free E-mail oraz za każdy 1kB w Orange Free Standard
 • Koszt za transfer po przekroczeniu limitu: W Orange Free abonent dostaje SMS-a na numer, na którym została włączona Usługa informacja że przekroczony został limit 20 MB, w Orange E-mail informację, że przekroczył limit 150 MB
 • Uwagi:  W przypadku Orange Free, na  1 dzień aktywowanie usług może zająć godzinę, a  pakiet trzeba wykorzystać przez 24 godziny. W przypadku Orange E-mail niewykorzystany pakiety z limity po 30 dniowym okresie rozliczeniowym przepada.



Play

Nazwa usługi: Pakiet Internet           

Wielkości pakietu danych:  5 MB

Cena za miesiąc (z VAT):  5 zł

 

 • Taktowanie (naliczanie danych): za każde rozpoczęte 100 kB
 • Koszt za transfer po przekroczeniu limitu: 0,12 za 100 kB
 • Uwagi: Pakiet jest odnawiany z początkiem każdego okresu rozliczeniowego, a wyłączenie następuje z końcem okresu rozliczeniowego, w którym zostanie to zgłoszone.

Komórka napędzana Internetem

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej