Strona główna / Analizy / Top 10: najbardziej poszukiwane komórki
piątek 02 październik 2009 | Robert Kamiński
Top 10: najbardziej poszukiwane komórki
Statystyki są bezwzględne, choć największym zainteresowaniem internautów cieszy się Samsung Avila to w pierwszej dziesiątce najbardziej poszukiwanych telefonów GSM jest aż 7 aparatów firmy Nokia. Wraz z porównywarką Skąpiec.pl przygotowaliśmy ranking najbardziej poszukiwanych komórek w minionych 2 miesiącach.

Nasze zestawienie pokazuje nie tylko prymat firmy Nokia, ale również główne tendencje na rynku telefonów komórkowych. Pierwsze trzy pozycje to zaawansowane smartfony z ekranem dotykowym. W pierwszej dziesiątce nie znalazł się praktycznie żaden „klasyczny” telefon służący jedynie do dzwonienia. Zatem współczesny telefon to urządzenie wszystko mające – konserwatyści poszukują telefonu z klasyczną klawiaturą i podstawowymi funkcjami, zaś techno liderzy otwartego systemu umożliwiającego instalowanie dodatkowych aplikacji i ekranu dotykowego.

Top 10  - najbardziej poszukiwanych komórek:


 1. Samsung S5230 - Avila
 2. Nokia 5800
 3. Nokia N97
 4. Nokia 6303 Classic
 5. Nokia E52
 6. Nokia E51
 7. Nokia 6300
 8. Nokia 6700 Classic
 9. Samsung Omnia HD
 10. LG Cookie

 

Źródło wiedzy

Dane do zestawienia dostarczyła porównywarka Skąpiec. Badanie dotyczy miesięcy sierpień-wrzesień 2009. Preferencje konsumenckie są analizowane na podstawie rzeczywistej liczby odsłon strony www dla poszczególnych  kategorii. Należy podkreślić, że badanie przeprowadzone zostało na relatywnie dużej próbie, gdyż liczba odsłon przekracza 400.000 miesięcznie.

dodajdo.com

Podobne artykuły
 • Nokia N8 już dostępna!

  Polski oddział Nokia rozpoczyna dostawy modelu Nokia N8. Ten długo wyczekiwany smartfon...
 • Nowe smartfony Nokia

  Nokia zaprezentowała trzy nowe telefony komórkowe w przystępnej cenie — Nokia C2-...
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej