Strona główna / Analizy / Raport: monitoring zmniejsza kradzieże (w Szwecji)
wtorek 08 grudzień 2009 | Serwis prasowy/E2H
Raport: monitoring zmniejsza kradzieże (w Szwecji)
Bezpieczeństwo, komfort pracy i redukcja kradzieży - takie są największe zalety korzystania z monitoringu wizyjnego według sprzedawców detalicznych w Szwecji.

Kamera pomaga szwedzkim sklepom

Aż 90% właścicieli i pracowników sklepów wskazało, że wprowadzenie nadzoru wideo przyczyniło się do podniesienia bezpieczeństwa obsługi sklepów i spadku kradzieży oraz innych incydentów na terenie obiektów handlowych. Badanie zostało przeprowadzona na zlecenie Szwedzkiego Instytutu Sprzedaży Detalicznej i Szwedzkiej Federacji Handlu przy współudziale firmy Axis Communications, światowego eksperta w zakresie systemów do monitoringu IP w sektorze handlu.

Kradzież powszechnym zagrożeniem handlowca

Wyniki przeprowadzonej ankiety wykazały, że głównym powodem, dla którego właściciele sklepów wdrażają monitoring wizyjny, jest chęć zapobieżenia kradzieżom lub możliwość ich udowodnienia w sytuacji, kiedy takie incydenty zaistnieją. Stąd wielu uczestników badania podkreślało konieczność wykorzystania sprzętu oferującego odpowiednią jakość obrazu i przewagę rozwiązań cyfrowych nad analogowymi.

„Nadzór wizyjny stał się w ostatnich latach nieodłącznym elementem wyposażenia sklepów także w Polsce. Nie chodzi tu jedynie o zapobieganie kradzieżom, ale również inne użyteczne funkcje, które kamery IP mogą zaoferować handlowcom, w tym zliczanie klientów, monitorowanie ich ruchu w sklepie, wskazywanie miejsc, gdzie się zatrzymują ,etc. Takie dane mają istotne przełożenie na wyniki sprzedaży i służą optymalizacji zasobów i procesów. Co więcej, technologia cyfrowego rejestrowania obrazu ma tę znaczącą przewagę nad systemami analogowymi, że pozwala łatwo i ekonomicznie gromadzić duży wolumen zarejestrowanego materiału, o jakości umożliwiającej łatwą identyfikację postaci, czy dokładne zbadanie przebiegu zarejestrowanych zdarzeń” – mówi Agata Majkucińska, Key Account Manager Axis Communications.

Najlepiej strzeżony sklep w Europie

Axis Communications ma w ofercie szereg rozwiązań dostosowanych do instalacji w obiektach handlowych, pod nadzorem kamer IP Axisa znajduje się m.in. Douglas Court w Irlandii uznany w 2008 roku za najlepiej strzeżony obiekt handlowy w Europie.

Super odporne kamery sieciowe

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej