Strona główna / Analizy / PC Tools Internet Security - test subiektywny
poniedziałek 21 grudzień 2009 | Mikołaj Radziwonowicz
PC Tools Internet Security - test subiektywny
PC Tools, producent oprogramowania zabezpieczającego i narzędziowego, poinformował o rozpoczęciu sprzedaży swoich produktów w Polsce. Postanowiłem więc przetestować program PC Tools Internet Security 2010. Czy może on stanowić konkurencję dla obecnych już antywirusów (płatnych) w Polsce?


Czemu PC Tools skierował swój produkt właśnie na Polskę?

,,We want to protect Polish consumers from the threat of spyware and virus. Poland is one of the fastest growing countries in the EU for internet usage, and that means an increased risk of spyware, & virus infection" - powiedział Simon Clausen, dyrektor generalny firmy PC Tools.

 

Instalacja

Instalacja przebiega bezproblemowo. Po zakończeniu instalacji, program ściągnie automatycznie najnowszą aktualizację definicji wirusów. Następnie poprosi o zrestartowanie systemu.

 

 

 

 

 

Pierwsze wrażenia

Menu główne, patrząc na wersje z poprzednich lat nie uległo wielkich transformacjom. Menu jest czytelne, a wygląd ma estetyczny, wszystkie niezbędne informacje, takie jak stan subskrypcji, data ostatniej aktualizacji, data ostatniego skanowania znajdują się w głównym ekranie.

 

 

 

 

 

 

Aktualizacje Baz Wirusów

Nowe aktualizacje sygnatur wirusów dostępne są średnio co 3-4 godziny. To za długi czas oczekiwania. Lepszym rozwiązaniem byłoby wypuszczanie aktualizacji np. co godzinę.

W pakiecie otrzymamy ochronę

  • Anty-Spam  (Microsoft Outlook oraz Mozilla Thunderbird)
  • Anty-Spyware  (Wyróżniany przez redakcje znanych czasopism komputerowych oraz niezależne laboratoria testowe)
  • Anty-Virus (Moduł antywirusowy z funkcją analizy heurystycznej i behawioralnej)
  • Firewall

Jak widzimy, jest to kompletna ochrona komputera dostępna w jednym produkcie.

Tryby Mechanizmów

Jest to ciekawa funkcja, która polega na analizowaniu wykorzystania komputera przez użytkownika, dzięki czemu program może odpowiednio regulować wpływ na wydajność systemu i zmniejszać do minimum liczbę zakłóceń pracy użytkownika.

Dostępne Tryby

  • W trybie gier - oprogramowanie automatycznie wykrywa, że komputer przełączono w tryb pełnego ekranu podczas grania, oglądania filmu lub prezentacji, i wyłącza powiadomienia użytkownika. Wielbiciele gier na pewno z tej funkcji się ucieszą
  • W trybie bezczynności - oprogramowanie automatycznie wykonuje zadania wymagające większej mocy komputera.
  • Tryb energooszczędny - zadania wymagające dużej mocy (np. pełne skanowanie systemu) są odkładane na czas, gdy laptop będzie podłączony do zasilacza. Dzięki temu można lepiej zagospodarować energią zgromadzoną akumulatorze.

Wykrywalność wirusów i firewall  

Pobrałem kilka testerów antywirusów. Wszystkie zostały złapane, najpóźniej 3 sekundy po rozpakowaniu archiwum. Znajdujący się w pakiecie firewall bardzo dobrze spełnia swoją rolę. Jest to bardzo dobra zapora.

PC Tools – Bezpieczna Wspólnota

Jest to społeczność użytkowników Programu PC Tools Internet Security, którzy zgłaszają automatycznie wszystkie wykryte zagrożenia, oraz potencjalne niebezpieczne aplikacje specjalistom PC Tools. Dzięki tej opcji, możliwe jest szybsze wydawanie aktualizacji sygnatur wirusów, oraz lepsze chronienie użytkowników. Uczestnictwo jest dobrowolne, więc jeśli chcemy to nie musimy korzystać z tej funkcji. Trzeba jednak pamiętać, że dzięki tej opcji możemy pomoc innym uczestnikom w ochronie komputera.

Cena, dostępność

PC Tools Internet Security 2009 można nabyć we wszystkich sklepach sieci Media Markt i Saturn w całej Polsce po bardzo atrakcyjnej cenie 49 zł. Szczególną atrakcją jest fakt, iż po nabyciu produktu, mamy możliwość zainstalowania antywirusa na 3 komputerach, czyli średnia roczna ochrona jednego komputera wynosi TYLKO 16 zł! Dla porównania za konkurencyjny program antywirusowy  zapłacimy nawet o 100 zł drożej.

Cieszę się z faktu, że nadchodzi konkurencja w postaci PC Tools Internet Security 2010, ponieważ zmusi to również innych producentów oprogramowania zabezpieczającego komputery do obniżenia cen. Ci którzy zakupią tego antywirusa, nie będą żałować ani złotówki, bo jest to bardzo dobry program , w bardzo rozsądnej cenie.

Osobiście gorąco polecam!

Program do czyszczenia komputera

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej