Strona główna / Analizy / EMC liderem systemów pamięci dyskowych
środa 24 marzec 2010 | Serwis prasowy/EMC
EMC liderem systemów pamięci dyskowych
EMC Corporation umacnia się na pozycji lidera wśród dostawców systemów zewnętrznej pamięci dyskowej. Tak należy czytać najnowszy kwartalny raport firmy analitycznej IDC pt. „IDC Worldwide Quarterly Disk Storage Systems Tracker” z marca 2010.

„Przejście na w pełni zwirtualizowane centra przetwarzania danych oraz docelowo na prywatną infrastrukturę typu cloud radykalnie i na zawsze odmieni sposób projektowania i eksploatacji środowisk informatycznych. Ta nieodwracalna tendencja jest źródłem potencjalnych zakłóceń dla części przedsiębiorstw, stanowi też jednak bezprecedensową okazję dla tych firm, które w zaplanowany, mądry sposób zainwestują, aby wyprzedzić konkurencję. To, że firma EMC zdołała się umocnić na zajmowanej pozycji i znów zwiększyć udziały w rynku w tym emocjonującym momencie rozwoju branży informatycznej, świadczy dobitnie o tym, że klienci doceniają dziś zalety naszych platform pamięci masowej do przechowywania informacji" ― powiedział Pat Gelsinger, prezes i dyrektor ds. operacyjnych działu produktów z zakresu infrastruktury informatycznej w firmie EMC (EMC Information Infrastructure Products).

Lider przychodów ze sprzedaży RAID

Firma EMC zajęła w 2009 r. pierwsze miejsce na rynku zewnętrznych systemów pamięci dyskowej pod względem osiągniętych przychodów oraz pojemności sprzedanych produktów. Ponadto firma ugruntowała swoją czołową pozycję na świecie na rynkach zewnętrznych macierzy RAID, kompleksowych otwartych rozwiązań sieciowej pamięci masowej (systemów NAS połączonych z siecią pamięci masowej Open/iSCSI SAN), otwartych sieci pamięci masowej (SAN) i rozwiązań sieciowej pamięci masowej (NAS).  W 2009 r. firma EMC znacznie umocniła się na pierwszej pozycji na rynku rozwiązań NAS, rozwijając się ewidentnie szybciej i przejmując udziały w rynku od najbliższej w rankingu firmy konkurencyjnej.

Nowe standardy branży

Firma EMC była w stanie zwiększyć w 2009 r. swoje i tak najwyższe udziały w rynku zewnętrznych systemów pamięci dyskowej dzięki konsekwentnie rozwijanej, najlepszej, najszerszej i najbardziej zintegrowanej ofercie rozwiązań pamięci masowej, która zaspokaja potrzeby zwirtualizowanych centrów przetwarzania danych zmieniających oblicze branży informatycznej. Na rynku pamięci masowych klasy wyższej firma EMC wyznaczyła nowy standard innowacyjności, zaspokajając coraz większe zapotrzebowanie na rozwiązania zapewniające wysoki poziom skalowalności i umożliwiające automatyczne przenoszenie danych W warstwie pośredniej oferowane przez firmę EMC ujednolicone rozwiązania pamięci masowej zapewniły klientom elastyczność niezbędną do wdrażania systemów wieloprotokołowych (SAN i NAS), nie tracąc przy tym nic na wydajności obu tych środowisk.

Wirtualna łączność sieciowa

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej