Strona główna / Analizy / Top 5 telewizorów 2010
sobota 19 czerwiec 2010 | Serwis prasowy/940
Top 5 telewizorów 2010
Największą popularnością cieszyły się telewizory o 37-calowych ekranach. Na reakcję rynku ma prawdopodobnie wpływ tegoroczny mundial oraz atrakcyjne ceny, których średnia dla pięciu modeli Top 5 wyniosła 2700 złotych. Ulubioną marką klientów komputronik.pl był Samsung, którego 2 modele trafiły na aktualna listę Top 5.

Z danych Komputronik.pl wynika, że polscy użytkownicy zdecydowanie preferują telewizory LCD, co ma zapewne związek z kwestią ceny. Jedyny model plazmowy - 37-calowy Panasonic TX-P37X20E - znalazł się w tym gronie między innymi ze względu na bardzo niskie koszt zakupu (1 969 zł). Niemal wszystkie modele zapewniały obsługę technologii Full HD. Tylko jeden spośród pięciu najpopularniejszych modeli - wspomniany już Panasonic TX-P37X20E - nie wyświetlał obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080. Na szafkach telewizyjnych i ścianach polskich domów nadal królują tradycyjne czarne obudowy, choć producenci sprzętu oferują modele białe, srebrne, a nawet czerwone.   

 

 

 

Top 5

1) Samsung LE37B530 (37''),

2) LG 32LD450 (32''),

3) Sony Bravia KDL-46NX700 (46''),

4) Panasonic TX-P37X20E (37''),

5) Samsung LE40C530 (40'').

  • Liderem sprzedaży w okresie poprzedzającym tegoroczny mundial okazał się 37-calowy Samsung LE37B530 w cenie 1 789 zł. Model pracuje w rozdzielczości Full HD, a dzięki modułowi 1080 24p Real Movie użytkownik może liczyć na wysoką jakość wyświetlania filmów HD, na przykład z płyt Blue-ray. Za ostrość, głębię koloru i płynność obrazu odpowiada technologia Wide Color Enhancer 2 i DNIe pro. Dźwięk wuwuzeli jest przenoszony za pośrednictwem głośników wykorzystujących system SRS Trusurround HD z Dolby Digital Plus. Wartość odświeżania obrazu wynosi 50 Hz. Użytkownik może korzystać między innymi z trzech złącz HDMI, a także gniazda PC do współpracy z komputerem. Ciekawą opcją jest funkcja blokady rodzicielskiej.
  • Na drugim miejscu najnowszego rankingu Komputronik.pl znalazł się telewizor LG 32LD450 o 32-calowym ekranie LCD za 1 609 zł. To jeden z najtańszych sposobów na piłkarski festiwal w rozdzielczości Full HD. W połączeniu z technologią Infinite Sound zapewnia bardzo dobry odbiór atmosfery radości lub jęku zawodu na południowoafrykańskch trybunach. Dzięki funkcji „Kreator obrazu II” można dostroić ustawienia telewizora do swoich potrzeb. To ukłon w stronę osób, które chcą mieć wybór pomiędzy zimnym, ciepłym lub dynamicznym kontraście (60000:1). Model nie został wyposażony w złącze HDMI, dysponuje natomiast gniazdami: USB, D-Sub 15 pin, antenowym, Euro-Scart i Component
  • Kolejnym modelem, który cieszył się dużym popytem, był 46-calowy telewizor Sony Bravia KDL-46NX700. Model wyróżnia się międzt innymi zintegrowaną siecią Wi-Fi, która pozwala na połączenie telewizora z domową siecią bezprzewodową. W rezultacie użytkownik może korzystać z serwisów internetowych, między innymi cieszyć się filmami z sieci na pełnym ekranie. Dostęp do aktualnych informacji na wybrane tematy zapewnia z kolei technologia Bravia Internet Widgets. Za cenę 6 339 zł otrzymujemy ponadto obraz w rozdzielczości Full HD na ekranie znajdującym się w jednej płaszczyźnie z obudową (wzornictwo Monolithic Design). Dobre nasycenie barw to zasługa podświetlenia Edge LED i technologii GigaContrast. Dodadtkową zaletą jest technologia Live Colour, gwarantująca cztery ustawienia koloru - wyłączone, niskie, średnie i wysokie. Użytkownicy ucieszą się także z systemu 24p True Cinema, który zapewnia wrażenia takie, jak w prawdziwym kinie (filmy wyświetlane są z szybkością 24 klatek na sekundę). Prędkość odświeżania wynosi 100Hz. Model dysponuje 4 wejściami HDMI.
  • Wyjątkowy w tym gronie, plazmowy Panasonic TX-P37X20E, charakteryzuje się między innymi dwoma niskimi parametrami - czasem reakcji matrycy na poziomie 0,0001 milisekundy oraz ceną (1 969 zł). Czas reakcji sprawia, że świetnie nadaje się do oglądania relacji z imprez sportowych. Korzystne wrażenia zapewnia funkcja Deep Colour, a także Viera Image Viewer do przeglądania plików w formacie MPEG2, JPEG lub AVCHD. Współczynnik kontrastu wynosi 2000000:1. Technologia produkcji i dobre materiały sprawiają, że panel plazmowy telewizora Panasonic TX-P37X20E zapewnia żywotność na poziomie 100 000 godzin. Dodatkową jego zaletą jest wzmocniona konstrukcja odporna na uderzenia. Dzięki blokadzie rodzicielskiej pociechy użytkownika unikną kontaktu z treściami, które nie powinny trafiać do młodszej widowni.
  • Ostatni z pięciu najchętniej kupowanych telewizorów przed mundialem to 40-calowy Samsung LE40C530 w cenie 1 999 zł. Dzięki obrazowi Full HD wyświetla dwa razy więcej szczegółów i ma dwukrotnie wyższą rozdzielczość w porównaniu ze standardowymi telewizorami HD. Dzięki technologii Wide Color Enhancer 2 wyświetlane kolory są naturalne, a dobrej jakości dźwięk to zasługa systemu SRS Trusurround HD. Miłoścnicy elektronicznej rozrywki docenią ustawienia w trybie "Gra". Wbudowany tuner cyfrowy (DVB-T) MPEG-4 może być wykorzystany także na polskim rynku. Użytkownik skorzysta ponadto z 3 gniazd HDMI, a także złącz: USB, D-Sub 15 pin, 1x Euro-Scart, 1x Composite i Component. Model wyposażany jest w wygodną, obrotową podstawkę.
Rankingi Top 5

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej