Strona główna / Analizy / Jak niszczymy laptopy
poniedziałek 31 styczeń 2011 | Cezary Tchorek-Helm/Toshiba
Jak niszczymy laptopy
Czy rzeczywiście atrakcyjne pakiety gwarancyjne są warte zachodu? Czy gwarancje odpowiadają faktycznym zagrożeniom i są dla użytkownika pewnikiem szybkiej i naprawy notebooka – na te pytania stara się w swoim raporcie Toshiba.

Toshiba przeprowadziła badanie pokazujące, w wyniku jakich sytuacji nasze laptopy ulegają zniszczeniu oraz jakie mamy nawyki i problemy związane z ich użytkowaniem. Otrzymane wyniki są próbą odpowiedzi na pytanie, czy darmowa „Gwarancja Zero Problemu” odpowiada faktycznym potrzebom użytkowników komputerów przenośnych.

Ciekawe życie laptopa

Komputer osobisty stał się nieodłącznym towarzyszem naszych codziennych aktywności. Badanie Toshiba pokazuje, że aż 88% osób korzysta z komputerów przenośnych, które w większości są urządzeniami prywatnymi (88%). Coraz chętniej używamy laptopów w miejscach publicznych – 24% ankietowanych robi to często lub bardzo często, połowa dość rzadko, a tylko 23% pytanych nigdy nie wynosi komputera z domu. Jeszcze ciekawiej przedstawiają się wyniki dotyczące spożywania napojów przy komputerze: niemal ¾ badanych pije kawę lub herbatę korzystając z laptopa. Około 40% osób posiadających dzieci przechowuje komputer w miejscu, do którego mają one dostęp.

Nie mniej ciekawe życie serwisanta

Skoro wielu z nas nosi komputery w różne miejsca, pije nad nimi kawę i nie chroni ich przed dziećmi, nie dziwi fakt, że komputerom przytrafia się w końcu coś nie do końca miłego. Co piąty ankietowany (21%) doświadczył w ciągu ostatnich 5 lat mechanicznego uszkodzenia notebooka. Najczęstszymi awariami okazały się upadki z wysokości (8% wszystkich badanych), uszkodzenia komputera na skutek zalania (7%), skutkiem działania wysokiej temperatury (3%) oraz inne uszkodzenia mechaniczne (7%).


Toshiba w przeprowadzonym badaniu zapytała także respondentów, czy słyszeli o awariach komputerów wśród rodziny lub najbliższych znajomych - 63% z nich odpowiedziało twierdząco. Dominują usterki spowodowane zalaniem płynem (44%) oraz upadki z wysokości (27%).

Problemy z utratą lub spłatą laptopa

Kradzież, to zdarzenie, które zawsze jest bardzo dotkliwe w skutkach. Szczególnie, gdy tracimy nasz osobisty komputer zawierający bezcenne dane, np. zdjęcia, zbiory muzyki, ważne pliki i dokumenty. Z przeprowadzonego badania wynika, że w ciągu ostatnich 5 lat 3% wszystkich ankietowanych doświadczyło utraty laptopa w wyniku kradzieży, natomiast 38% badanych słyszało, że takie zdarzenie miało miejsce wśród jego znajomych lub rodziny. Problemów ze spłatą kredytu na sprzęt elektroniczny doświadczyło 5% respondentów, a 21% słyszało o takim problemie wśród rodziny i znajomych.

Darmowa „Gwarancja Zero Problemu” idealnie dopasowana do potrzeb

Toshiba jest pierwszym producentem, który zaoferował polskim klientom darmową gwarancję obejmującą tak szeroki zakres odpowiedzialności za powstałe szkody. Program Zero Problemu opiera się na trzech filarach:

  • Naprawa notebooka w przypadku nieumyślnego uszkodzenia przez użytkownika
  • Zwrot pieniędzy za zakup w przypadku utraty pracy
  • Zwrot pieniędzy za zakup w przypadku kradzieży (w warunkach określonych przez regulamin akcji)

Sukces pierwszej edycji programu skłonił firmę do przedłużenia akcji do 31 marca 2011 roku. Dotyczy ona notebooków i netbooków zakupionych na terenie Polski. Około 93% ankietowanych pozytywnie oceniło tę specjalną gwarancję zaoferowaną przez markę Toshiba. Szczegółowe informacje wraz z regulaminem dostępne są na stronie www.zeroproblemu.pl lub na portalu Facebook www.facebook.com/ToshibaPolska.

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej