Strona główna / Analizy / Top 5 usterek w laptopach
niedziela 08 maj 2011 | Serwis prasowy/E2H
Top 5 usterek w laptopach
Firma Komputronik zanalizowała, jakie problemy są najczęściej doświadczeniem serwisantów. Top 5 usterek to nagły brak obrazu, artefakty na ekranie, problemy z uruchomieniem, samoczynne wyłączanie się w trakcie pracy oraz uszkodzenia mechaniczne.

 

W przypadku uszkodzeń mechanicznych najczęściej serwisanci mają do czynienia z pękniętymi matrycami. Z kolei awarie podzespołów dotyczą przede wszystkim płyt głównych oraz dysków twardych.  

Na szczęście dla użytkowników koszt typowych napraw jest relatywnie niewielki i wynosi od 100 do 300 zł netto. Nieco drożej należy zapłacić m.in. za naprawę płyty głównej lub wymianę matrycy, co oznacza wydatek od 200 do 500 zł. Nasi specjaliści starają się, o ile to możliwe, naprawiać a nie wymieniać uszkodzone podzespoły. To obniża koszty usługi i sprawia, że staje się bardziej opłacalna dla klientów” - mówi Artur Pocięgiel, Kierownik Działu Usług Pozafinansowych Komputronik SA.

  • Z myślą o użytkownikach notebooków i desktopów Komputronik rozszerzył w ubiegłym roku usługi serwisowe o naprawy pogwarancyjne. W ten sposób firma stała się największą siecią usług serwisowych IT na polskim rynku.
  • Komputronik wprowadził między innymi pionierską na naszym rynku salonów komputerowych usługę "Serwis w siedzibie klienta" dla użytkowników indywidualnych oraz przedsiębiorców, dla których dostarczenie swojego sprzętu do salonu jest kłopotliwe lub nie zawsze znajdują na to czas.

Naprawy pogwarancyjne prowadzone przez Komputronik są prowadzone od 1998 roku i obejmują m.in. napraw  matryc LCD, banków pamięci, przetwornic napięcia, ścieżek na płytach wielowarstwowych, a także obwodów zasilania i ładowania. Użytkownik może też liczyć na wymianę kontrolerów, portów i uszkodzonych elementów obudów.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej