Strona główna / Analizy / Nie używam telefonu komórkowego, ponieważ ...
piątek 26 sierpień 2011 | Robert Kamiński
Nie używam telefonu komórkowego, ponieważ ...
Wśród przebadanych przez firmę Emporia - 1075 osób w wieku powyżej 30 lat, 20,2% nie miała telefonu komórkowego. Poniżej przedstawiamy wyniki badania, w którym ankietowani wyjaśniają, dlaczego nie używają telefonów komórkowych.

Zdecydowana większość respondentów przyznaje, że wystarcza im telefon stacjonarny – uważa tak łącznie 95,3% z nich, zaś ponad połowa (50,4%) uważa, że dzwonienie z telefonów komórkowych jest zbyt drogie.

Badani przyznają także, że nie lubią być nieustannie dostępni „pod telefonem” – zdecydowanie twierdzi tak 66,7%, a umiarkowanie 9,7%. Większość z nich (86,7%) nie widzi potrzeby korzystania z telefonu komórkowego.

Respondenci zwracają też uwagę na wady funkcjonalne większości telefonów komórkowych. 70% zgadza się z opinią, że telefony komórkowe mają zbyt wiele skomplikowanych funkcji. 85,3% uważa, że klawisze w telefonach są zbyt małe, a 76,2% twierdzi, że telefon komórkowy łatwo zgubić. Prawie ośmiu na dziesięciu respondentów (78,6%) zgadza się z tezą, że o telefonie komórkowym łatwo zapomnieć – np. by zabrać go ze sobą wychodząc z domu…

Wyniki tego badania potwierdzają znany z obiegowych opinii fakt: większość oferowanych w sprzedaży telefonów jest zbyt skomplikowana dla przeciętnego konsumenta, zaś brak wystarczająco rzetelnej informacji i wyjaśnień ze strony sprzedawców nie pomagają nieco starszym klientom w podjęciu decyzji o zakupie nowego telefonu.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej