Strona główna / Analizy / Mniej adresów, więcej korzyści
piątek 23 listopad 2007 | Alex Meyden
Mniej adresów, więcej korzyści
Zakładanie skrzynek pocztowych, najczęściej darmowych, na różnych portalach, było swego czasu normą. Konta powstawały jak grzyby po deszczu, normą było posiadanie kliku skrzynek pocztowych w różnych domenach (także tak wieloznacznych i urokliwych jak buziaczek.pl itp.) Wartość tych adresów była znikoma, a wiele takich zombie-adresów do dziś jest martwych.
Tagi: badania, firma, serwer,

Jednak w miarę oswajania się z Internetem, a zarazem jego niezbędnością w codziennej działalności, uczymy się coraz efektywniej korzystać z narzędzia, jakim jest e-mail. Potwierdza to ankieta przeprowadzona w czerwcu przez firmę SARE.

Mniej kont

Spada liczba osób, które mają więcej niż dwa konta pocztowe. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba ta jest niższa o 7 proc. i wynosi 56 proc.  40 proc. badanych ma jedno lub dwa konta pocztowe. Ponad dwie trzecie korzysta z programów klienta poczty elektronicznej. To mniej niż w ubiegłym roku, kiedy z tego typu programów korzystało 85 proc. badanych. Rośnie natomiast, choć nieznacznie, odsetek osób korzystających z poczty za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Powoli przekonujemy się do obierania korespondencji przez telefon komórkowy, a raczej – przekonują się do tego specjaliści od IT oraz wyższa kadra menadżerska.

Mniej maili

Prawie 80 proc. z przebadanych osób nie wyobraża sobie pracy bez poczty elektronicznej. Pod warunkiem wszakże, że otrzymuje jej ograniczoną ilość. Rośnie liczba osób otrzymujących zaledwie kilka e-mali dziennie. Więcej, powyżej 40 listów w ciągu dnia, otrzymują głównie pracownicy marketingu i PR.

Mniej spamu

Spada natomiast liczba niechcianych przesyłek elektronicznych. 5 proc. badanych nie otrzymuje ich wcale, 40 proc. dostaje od 1 do 3 niepożądanych maili. Wynika to m.in. z tego, że coraz bardziej świadomie i powszechnie stosowane są filtry antyspamowe. 

Więcej korzyści

Optymistycznie wygląda przyszłość e-mail marketingu. 89 proc. badanych subskrybuje przynajmniej jeden biuletyn. 80 proc. przyznaje się do subskrybowania więcej niż 3 newsletterów. Przodują dzienniki internetowe oraz biuletyny branżowe i doniesienia ze świata rozrywki. Prawie wszyscy subskrybenci pozytywnie oceniają otrzymywane newslettery.   

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej