Strona główna / Analizy / Jak odbieramy Freeconet - raport
piątek 11 maj 2012 | Cezary Tchorek-Helm/Fereeconet
Jak odbieramy Freeconet - raport
Telefonia internetowa przestaje być domeną młodych ludzi. Z raportu FreecoNet, lidera VoIP posiadającego około 40 proc. udziału w krajowym rynku telefonii internetowej wynika, iż statystyczny użytkownik platformy to osoba w wieku 31-50 lat, mieszkająca w dużym mieście. Jest pracownikiem umysłowym, o FreecoNet dowiedział się od znajomych, a do korzystania z usługi skusiły go niskie ceny i pozytywne opinie innych użytkowników.

FreecoNet posiada około 100 tys. klientów indywidualnych. W marcu br. wśród użytkowników przeprowadzono badanie mające na celu poznanie opinii klientów na temat platformy.

Profil klienta

Wyniki raportu FreecoNet wskazują, iż najczęściej z usług telekomunikacyjnych za pośrednictwem internetu korzystają osoby w wieku 41-50 lat (20,54 proc.), a także 31-35 lat (19,62 proc.). Bardziej zaskakuje fakt, iż co siódmy użytkownik FreecoNet to osoba w wieku 51-60 lat (15,25 proc.). Ponadto najliczniejszą grupą zawodową korzystającą z telefonii internetowej, są pracownicy umysłowi (54,55 proc.).

Nowoczesne rozwiązania informatyczne to nie tylko domena młodych ludzi. Wyniki badań wskazują, iż coraz więcej ludzi w dojrzałym wieku decyduje się na korzystanie z nowych technologii. Nasze rozwiązania VoIP są bardzo intuicyjne, nie wymagają od użytkownika gruntownej wiedzy informatycznej, dlatego stają się coraz powszechniejsze” - mówi Paweł Gruszecki, Business Line Manager marki FreecoNet, Aiton Caldwell SA.

  • Największy odsetek (28,17 proc.) korzystających z platformy telekomunikacyjnej znajduje się w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców głównie na terenie województwa śląskiego (17,16 proc.), mazowieckiego (13,11 proc.), małopolskiego (9,84 proc.) i dolnośląskiego (8,67 proc.). Klienci z tych regionów stanowią prawie połowę wszystkich użytkowników FreecoNet.

Usługa polecana przez znajomych

  • Blisko 1/3 ankietowanych (32,40 proc.) o FreecoNet dowiedziało się od znajomych. Niemal ten sam odsetek użytkowników  (28,04 proc.)  na platformę trafił na skutek migracji od innego operatora VoIP. Do dłuższego związania się z marką klientów skusiły niskie ceny połączeń (76,12 proc.) oraz pozytywne opinie znajomych (46,78 proc.). Blisko połowa wszystkich użytkowników korzysta z usługi FreecoNet codziennie.
  • Klienci indywidualni wykorzystują platformę głównie do połączeń krajowych (82,23 proc.) oraz zagranicznych (54,87 proc.). Ponad 2/3 użytkowników dzwoni za pośrednictwem bramki VoIP (68,19 proc.), natomiast 1/4 (24,41 proc.) przy pomocy telefonu VoIP. Stale rośnie liczba entuzjastów telefonii internetowej w telefonie komórkowym (20,36 proc.).

Dobra obsługa klienta

Użytkownicy są zadowoleni z jakości obsługi klienta FreecoNet, oceniając jako dobry lub bardzo dobry zarówno kontakt mailowy (58 proc.), jak i telefoniczny (42 proc.) z konsultantami.

  • Dla ponad 64 proc. respondentów największe wyzwanie przed FreecoNet w perspektywie przyszłego rozwoju platformy, to dalsze zapewnienie stabilności i bezawaryjności, natomiast 27 proc. liczy na poszerzenie dotychczasowej oferty operatora.

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej