Strona główna / Analizy / Norton najpopularniejszy wg GfK Polonia
wtorek 04 wrzesień 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Norton najpopularniejszy wg GfK Polonia
Firma Symantec poinformowała, że oprogramowanie Norton jest najczęściej wybieranym w Polsce rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo w Internecie w drugim kwartale 2012.
Tagi: norton, symantec,

W czerwcu udział w sprzedaży produktów Norton (wersje w pudełkach, pod uwagę brano programy antywirusowe i pakiety bezpieczeństwa) wyniósł 53%, co stanowi 7% wzrost w stosunku do czerwca 2011 r.

  • Według raportów firmy Symantec obejmujących 2011 r., Polska znalazła się w czołówce państw najbardziej zagrożonych przestępczością internetową w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), nadal jednak ponad jedna czwarta Polaków nie korzysta z żadnego oprogramowania zabezpieczającego.

„Wielkość sprzedaży pakietów oprogramowania zabezpieczającego świadczy o wzroście świadomości klientów na temat istniejących zagrożeń. Co ważne – z raportu GfK Polonia wynika, że klienci zaczęli częściej wybierać rozbudowane pakiety zabezpieczające, oferujące kompleksową ochronę danych, tożsamości i komputerów, a także posiadające dodatkowe funkcje, takie jak kontrola rodzicielska czy bezpieczeństwo w mediach społecznościowych. To ważne, ponieważ cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystują nowe kanały komunikacji do przeprowadzania ataków - większość internautów wie, że nie powinni klikać w podejrzane linki w wiadomościach e-mail, ale nie wykazuje podobnej podejrzliwości wobec wiadomości od członków rodziny czy znajomych w serwisach społecznościowych, a w nich również mogą kryć się zagrożenia – mówi Ewa Kellner, Norton Sales Manager w Europie Wschodniej.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej