Strona główna / Analizy / Raport HUAWEI perspektywach bezpieczeństwa
czwartek 20 wrzesień 2012 | Jan Petersen
Raport HUAWEI perspektywach bezpieczeństwa
Dokument autorstwa Johna Suffolka, Dyrektora ds. Bezpieczeństwa w HUAWEI, zatytułowany „Cyber Security Perspectives: 21st century technology and security – a difficult marriage” przedstawia wpływ, jaki kwestie cyberbezpieczeństwa wywierają na technologie, światowy łańcuch dostaw i społeczeństwo.
Tagi: huawei,

„HUAWEI wierzy, że wszystkie zainteresowane strony – zarówno rządy, jak i branża ICT - muszą dostrzec, że bezpieczeństwo cybernetyczne to wspólny, globalny problem wymagający podejścia opartego na ocenie ryzyka, wymianie i wykorzystaniu najlepszych praktyk i międzynarodowej współpracy. Ten dokument to krok w kierunku zwiększenia świadomości branży ICT na temat globalnych wysiłków HUAWEI
w obszarze cyberbezpieczeństwa. Przedstawia on nasze spojrzenie na to, co rządy i firmy powinny zrobić, by sprostać światowym wyzwaniom bezpieczeństwa cybernetycznego”
– powiedział John Suffolk

  • Cyberprzestrzeń to nowy obszar, który stopniowo stał się „systemem nerwowym”, dzięki któremu i w którym operują społeczeństwa. W świecie, w którym ponad 87% społeczeństwa korzysta z telefonów komórkowych, problem cyberbezpieczeństwa jest globalnym wyzwaniem wymagającym rozsądnego i uniwersalnego rozwiązania.
  • Rządy, przedsiębiorstwa i konsumenci stają się coraz bardziej zależni od technologii wykorzystujących rozwiązania opracowane, zaprojektowane, zaprogramowane i wyprodukowane przez rożnych dostawców z całego świata, dlatego skala wyzwań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa wzrasta wykładniczo.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej