Strona główna / Analizy / Globalne trendy firmowej mobilności oraz zachowań klientów
niedziela 01 marzec 2015 | Robert Kamiński
Globalne trendy firmowej mobilności oraz zachowań klientów
Ilość urządzeń mobilnych wykorzystywanych w biznesie niemal podwoiła się, zaś mobilny standard pracy użytkowników definiowany jest przez wideo.

Po raz pierwszy raport Citrix Mobile Analytics obejmuje zarówno najważniejsze trendy wśród abonentów mobilnych oraz trendy w zakresie biznesowej mobilności, opierając się na globalnych danych operatorów sieci komórkowych oraz danych z przedsiębiorstw. Raport zapewnia wgląd w trendy i zachowania konsumentów, firm oraz operatorów mobilnych w przekroju całego mobilnego ekosystemu. Oto jego kluczowe wnioski:

iPhone 6 Plus generuje dwa razy więcej danych niż iPhone 6

Mobilni abonenci, którzy korzystają z telefonów iPhone 6 Plus wykorzystują dwa razy więcej danych niż użytkownicy iPhone 6. Różnica ta wynika z oglądania większej ilości plików wideo na ekranie większego telefonu. Zarówno abonenci jak i firmowe działy IT powinny być świadome, w jaki sposób urządzenia mobilne, takie jak phablety wpływają na koszty transferu danych mobilnych oraz budżet firmy.

Mobilny standard pracy użytkowników definiowany przez wideo.

W ślad za rosnącą konsumpcją mobilnych danych, doświadczenia użytkowników są coraz częściej powiązane z odtwarzaniem treści wideo. By zobrazować tę tezę warto przytoczyć, iż pięć gier mobilnych plasujących się na pierwszych miejscach według ilości transferu danych, wykorzystuje wideo – z kolei w pierwszym kwartale 2014 były to dwie gry. Ponadto, mobilne treści wideo, związane ze sportem wzrosły ponad dwukrotnie, z 21 procent w trzecim kwartale 2014 do 50 procent w pierwszym kwartale 2015 roku. Treści wideo stają się wszechobecne
w urządzeniach mobilnych, a co za tym idzie ich optymalizacja staje się kluczowa, zarówno
z punktu widzenia komfortu pracy użytkowników końcowych jak i budżetów przedsiębiorstw.

Ilość urządzeń mobilnych wykorzystywanych w biznesie niemal podwoiła się

Ilość urządzeń mobilnych wykorzystywanych w biznesie rośnie o 72 procent rok do roku. Pojawiają się również nowe regionalne trendy: iOS pozostaje dominującym mobilnym systemem operacyjnym, stosowanym w firmach, z udziałem na poziomie 64 procent w skali światowej, Android zyskuje popularność w Azji, a system mobilny Windows jest ponad dwukrotnie bardziej popularny w regionie EMEA (16 procent) w stosunku do rynku Ameryki Północnej (7 procent). Głębsza analiza pokazuje również, że wykorzystanie mobilnych systemów operacyjnych zależy od branży: od 71 procent zarządzanych urządzeń mobilnych w sektorze finansowym z systemem operacyjnym iOS po 39 procent zarządzanych urządzeń mobilnych opartych na systemie Android w opiece zdrowotnej. Ponadto, ostatnie wnioski z badania pokazują istnienie w firmach zarówno białych jak i czarnych list aplikacji, uwzględniających wyniki w zakresie wydajności, co świadczy o coraz większej złożoności w zakresie wdrażania i zarządzania mobilnością.

Chris Fleck, Wiceprezes Citrix odpowiedzialny za rynek rozwiązań mobilnych i partnerstw globalnych

"Granica pomiędzy mobilnością osobistą a biznesową wciąż ulega rozmyciu, gdyż coraz więcej osób wykorzystuje te same urządzenia mobilne w różnych sferach swojego życia. Tym samym nie jest możliwe sztuczne utrzymanie tych granic. Wgląd w najnowsze preferencje, potrzeby
i zachowania użytkowników uzyskane dzięki raportowi Mobile Analytics ukazuje kierunek potencjalnych pułapek, a także szans dla operatorów mobilnych oraz działów IT firm w zakresie dostarczania odpowiedniego, mobilnego standardu pracy jakiego oczekują użytkownicy.”

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej