Home Maszyneria Projektory NEC Ultra Short Throw UM

Projektory NEC Ultra Short Throw UM

6 min
0
0
82

“Nowe projektory z serii UM oferują nauczycielom, wykładowcom i szkoleniowcom inteligentne, proste i elastyczne rozwiązania wizualne, pozwalające na optymalną prezentację materiału nawet dla dużej liczby odbiorców. Z kolei bardzo krótki dystans projekcji oznacza, że światło z obiektywu do ekranu  biegnie po takiej drodze, że nie koliduje z pozycją nauczyciela lub prezentera” – powiedział Ulf Greiner, Product Line Manager Business Projectors w NEC Display Solutions Europe.

Dzięki współczynnikowi projekcji 0,36:1 w trakcie pracy z tablicą interaktywną, użytkownik nie jest oślepiany przez strumień światła z lampy projektora. Z kolei jasność na poziomie aż do 3300 ANSI lumenów pozwala na wyświetlanie jasnego i wyraźnego obrazu nawet w przypadku, gdy na ekran pada mocne światło dzienne. Klienci mogą wybrać również wersje projektorów ze zintegrowanym rozwiązaniem interaktywnym eBeam firmy Luidia. Sam odbiornik eBeam wraz  z oprogramowaniem oraz wskaźnik można dokupić także jako oddzielny zestaw, który po podłączeniu do zwykłego projektora umożliwia modernizację instalacji, które nie są interaktywne.

  • Projektory z serii UM oferują rozdzielczość XGA (1024×768) i WXGA (1280×800). Wysoką jakość obrazu zapewnia współczynnik kontrastu 3000:1 i jasność do 3300 ANSI lumenów. Wszystkie modele z serii UM wyposażono w ulepszony uchwyt mocujący, który pozwala na łatwe uzyskanie pożądanej pozycji projektora we wszystkich płaszczyznach, a także jego pochylenie i regulację odległości  montażu, co nie tylko gwarantuje wysoką jakość obrazu, ale dodatkowo redukuje czas przygotowania do pracy i zmniejsza koszty instalacji. W serii UM dodano większa liczbę złącz, w tym dwa porty HDMI, USB, a także zapewniono możliwość pracy sieciowej, również w sieci WiFi.
  • Razem z serią UM NEC wprowadza do swojej oferty również darmowe oprogramowanie NEC Wireless Image Utility dla urządzeń iOS. Aplikacja pozwala na prowadzenie bezprzewodowych prezentacji bezpośrednio z iPhone’a lub iPada. Oprogramowanie umożliwia również wysyłanie obrazu na żywo z kamery iPhone lub iPad. Dzięki zintegrowanej funkcji przeglądarki użytkownicy uzyskują dostęp do stron internetowych, mogą dodawać notatki lub zaznaczać wybrane fragmenty za pomocą funkcji wskaźnika. Ponadto mogą uruchamiać automatyczne pokazy slajdów.

Zgodnie z filozofią NEC ‘Green Vision’, projektory z serii UM wyposażono w funkcje, pro-ekologiczne. Przejawia się to w dwukrotnym wydłużeniu żywotności lampy do 8000 godzin. Ponadto, przyciski Eco na pilocie i projektorze umożliwiają włączenie kilku trybów ekologicznych, które zmniejszają zużycie energii i wydłużają czas pracy projektora. W połączeniu z takimi funkcjami, jak licznik śladu węglowego, automatyczne wyłączanie i funkcje timera, sprawiają, że cała seria UM jest przyjazna środowisku i zmniejsza opłaty za energię elektryczną.

Dostępność i gwarancja

Projektory z nowej serii UM są już dostępne na rynku. Projektory są objęte standardową, trzyletnią gwarancją, w tym sześciomiesięcznym (lub 1000 przepracowanych godzin, w zależności do tego, co nastąpi pierwsze) okresem gwarancyjnym na lampę. Klienci z sektora edukacyjnego mogą zarejestrować swój projektor, otrzymując w ten sposób darmową gwarancję na lampę rozszerzoną do 3 lat lub 3000 godzin.)

 

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Zestawy Poly i Microsoft Teams Rooms Studio do pracy hybrydowej

Firma Poly oferuje nowe rozwiązania dla Microsoft Teams Rooms w systemie Windows, współpra…