Obowiązek posiadania kas fiskalnych przez adwokatów i radców w praktyce.

Co powinieneś wiedzieć? Na co zwrócić uwagę? Pobierz bezpłatny ebook

Już 1 stycznia 2021 roku adwokaci i radcowie prawni mieli rozpocząć ewidencję sprzedaży przy wykorzystaniu kas rejestrujących (fiskalnych) online. W związku z epidemią Covid-19, obowiązek ten został przesunięty na 1 lipca 2021 roku.

Od 1 lipca adwokaci i radcowie prawni nie będą mogli korzystać z tradycyjnych kas rejestrujących. Dotyczy to także kas posiadających możliwość wysyłania eparagonów, o ile nie spełniają one wymogów przewidzianych dla kas rejestrujących online. Przejście na kasy rejestrującej online pozwala na skorzystanie z ulgi podatkowej. Kupujący kasę rejestrującą online możne odliczyć od podatku należnego VAT 90 proc. jej wartości netto, ale nie więcej niż 700 zł. Co ważne kwota ta nie stanowi przy tym przychodu podatnika, nie jest zatem obciążona żadnym podatkiem.

Mimo wszystko nowy obowiązek budzi jednak spore emocje wśród prawników. Skarżą się bowiem, że kolejne inwestycje są szczególnie trudne w covidowym czasie. Dlatego konieczne wydało nam się dokładne przybliżenie procedury przejścia z kas tradycyjnych na kasy fiskalne online.

Przygotowaliśmy e-book, w którym autor Michał Koralewski omówi, m.in.:

1. Podstawy prawne korzystania z kas rejestrujących online
2. Procedurę instalacji kasy rejestrującej online
3. Ulgi na zakup kasy rejestrującej online

Mamy nadzieję, że publikacja w której omówimy krok po kroku procedura przejścia na kasy fiskalne online rozwieje wątpliwości i ułatwi wdrożenie nowego obowiązku.