Home Analizy Raport Symantec Intelligence

Raport Symantec Intelligence

0
0
207

Firmy otrzymują wiadomości e-mail rzekomo pochodzące z US Better Business Bureau. Są one opracowane w taki sposób, aby sugerowały, że przeciwko organizacji została wniesiona skarga. Szczegóły sprawy znajdują się w załączonym pliku PDF, który zawiera destrukcyjny kod albo adres URL prowadzący do złośliwego oprogramowania.

„Ataki te przypominają incydenty zgłoszone po raz pierwszy w 2007 roku, kiedy dyrektorzy i prezesi firm otrzymywali wiadomości rzekomo pochodzące z US Better Business Bureau. Nowa fala ataków wykorzystuje metody inżynierii społecznej podobne do tych z 2007 r., ale napastnicy używają znacznie bardziej zaawansowanych technik, takich jak polimorfizm po stronie serwera, przez co ataki mają szczególnie zmienną naturę” — powiedział Paul Wood, dyrektor ds. analiz cyberbezpieczeństwa w firmie Symantec.

„Polimorfizm po stronie serwera pozwala napastnikom generować unikatowy strumień złośliwego oprogramowania do każdego użytku, aby uniknąć wykrycia przez tradycyjne oprogramowanie antywirusowe. Skrypty w języku PHP są często używane na stronie napastnika do generowania kodu w locie. Przez to, ataki te nieustannie się zmieniają co sprawia, że bardzo trudno rozpoznać je i wykryć za pomocą tradycyjnych środków obronnych bazujących na sygnaturach” –  dodał Wood.

Trendy geograficzne

Spam

  • W lutym Arabia Saudyjska pozostała krajem najbardziej dotkniętym przez spam, (którego udział wynosił 76,2 proc.)

Wyłudzanie informacji

  • W lutym krajem najbardziej dotkniętym phishingiem pozostała Holandia, w której jedną na 152,8 wiadomości zidentyfikowano jako próbę wyłudzenia informacji.

Zagrożenia w poczcie e-mail

  • W lutym najwyższy udział zainfekowanych wiadomości w poczcie e-mail odnotowano w Luksemburgu, gdzie jedna na 63,9 wiadomości została zidentyfikowana jako złośliwa.

 


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Niemal co piąty Polak nie wie, czy był ofiarą internetowego oszustwa. Kto jest najbardziej narażony na ataki?

Ponad 17% Polaków nie jest pewnych czy padło ofiarą oszustwa w sieci. Aż 40% nie weryfikuj…