Home Biznes Microsoft, Dell i Columbus łączą siły

Microsoft, Dell i Columbus łączą siły

0
0
145

Wdrożenie systemu informatycznego pozwala zwiększyć efektywność przedsiębiorstwa nawet o 30 proc., jak również znacząco obniżyć koszty prowadzenia działalności. Na Zachodzie, gdzie nasycenie rynku produktami i usługami jest większe, a koszty pracy wyższe, sektor małych i średnich przedsiębiorstw wcześniej też zaczął korzystać z nowych technologii. W podobnym kierunku zmierzają polskie firmy, choć dzielący nas dystans jest wciąż duży – komentuje Piotr Szczerbiak, dyrektor konsultingu Columbus Polska. – Jeśli lokalni przedsiębiorcy chcą zrównoważyć efekt skali stosowany przez duże firmy, powinny wykorzystywać nowoczesne technologie. Budowanie przewagi tylko w oparciu o niskie koszty pracy już nie wystarczy – dodaje Piotr Szczerbiak.

  • Do niedawna systemy klasy ERP i CRM w Polsce wdrożyło mniej niż 15 proc. przedsiębiorców. Dla porównania, w Austrii, Niemczech i Finlandii z oprogramowania wspomagającego relacje z klientami korzysta dwukrotnie więcej firm. Jeszcze większe rozbieżności można zauważyć, jeśli chodzi o popularność aplikacji do generowania i transferowania elektronicznych faktur. W Polsce jest to zaledwie 12 proc., podczas gdy w Estonii – 40 proc., w Danii – 38 proc., a w Holandii – 34 proc.
  • Te same rozwiązania, dostosowane jednak do polskiego systemu prawnego i gospodarczego oraz z polskimi certyfikatami, mogą być teraz wdrażane w mniejszych, dynamicznie rozwijających się firmach. Oprogramowanie Microsoft Dynamics NAV, wdrażane przez Columbus, ma na celu wspierać zarządzanie finansami i księgowością (m.in. rozrachunkami z nabywcami, fakturami, środkami trwałymi, wynagrodzeniami), magazynem (m.in. kartoteką przyjęć, przyjęciami, inwentaryzacją), zakupami, sprzedażą (w tym zamówieniami, cennikami, rabatami) i marketingiem.

Co więcej, w ramach projektu IT4MŚP, całość oprogramowania może pracować na komputerach i serwerach Dell. Zainteresowane firmy mogą ponadto skorzystać z 20 dni konsultacji obejmujących m.in. diagnostykę (weryfikację dopasowania produktu do firmy), instalację (m.in. serwera, oprogramowania i stacji roboczych), modyfikacje (np. integrację z systemem Home Banking), a także wsparcie przy uruchomieniu systemu informatycznego.


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Twój e-PIT bez przysługujących Ci ulg? Zadbaj o swój interes i obniż podatek. Kto prześpi – straci.

Koniec miesiąca zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – ostateczny termin na złożenie …