Home Maszyneria Firmy mogą oszczędzić dzięki wzmocnionemu sprzętowi IT

Firmy mogą oszczędzić dzięki wzmocnionemu sprzętowi IT

0
0
120

Tymczasem, jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Panasonic, inwestując we wzmocniony sprzęt IT przedsiębiorcy mogą ograniczyć całkowity koszt posiadania urządzeń o ok. 15 proc.

Średnio 11 proc. notebooków służbowych ulega awarii już w pierwszym roku użytkowania. Z każdym rokiem odsetek ten zwiększa się, a w piątym roku osiąga 21 proc. Podobnie jest w przypadku wykorzystywanych
w firmach tabletów i urządzeń typu handheld (do 5 cali). W ciągu pierwszych 12 miesięcy użytkowania awarii ulega 13 proc. tabletów i 15 proc. urządzeń podręcznych.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez IDC, największym problemem przedsiębiorstw w związku
z awariami sprzętu IT jest spadek efektywności pracy – tak twierdzi ok. 60 proc. ankietowanych przedsiębiorców. Kolejnym istotnym problemem jest utrata ważnych dla firmy danych. Doświadczyło jej aż 42 proc. użytkowników notebooków i 39 proc. użytkowników tabletów, które uległy uszkodzeniu. Co więcej, problemy ze sprzętem IT przekładają się niekiedy bezpośrednio na sprzedaż firmy. Około 40 proc. przedsiębiorców potwierdza, że w wyniku awarii sprzętowych obsługa klientów była opóźniona lub transakcje w ogóle nie doszły do skutku.

Powodem strat finansowych związanych z zepsutym sprzętem są przede wszystkim przestoje w pracy
w czasie gdy urządzenie jest w serwisie. Jak wynika z badania, naprawa notebooka zajmuje średnio
5,8 godziny, a więc około 3/4 dnia roboczego. Z kolei średnio połowę dnia pracy zajmuje naprawa lub zastąpienie uszkodzonego tabletu. W efekcie, całkowity koszt, jaki ponosi firma w związku z awarią może wynieść nawet 3000 EUR. Koszt ten generuje bowiem nie tylko sam serwis urządzenia, ale także czas stracony przez pracownika oraz czas niezbędny do przywrócenia utraconych danych.

– W przypadku mobilnych urządzeń wykorzystywanych w firmach myślenie długoterminowe rzeczywiście się opłaca. Prawdą jest, że urządzenia wzmocnione mają wyższy koszt początkowy niż standardowe notebooki czy tablety konsumenckie. Jednak biorąc pod uwagę odsetek różnego rodzaju awarii, zakup profesjonalnych rozwiązań IT jest opłacalny. Nie tylko ich wzmocniona obudowa, ale także technologie przyczyniające się do zwiększenia wydajności czy zabezpieczające firmowe dane przekładają się na niższy całkowity koszt eksploatacji (TCO) – mówi Jacek Wielgus, Partner Account Manager – CEE Region w Panasonic.

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę IDC na zlecenie Panasonic. Przepytane zostały osoby decydujące o zakupie sprzętu IT z 800 organizacji z różnych branż. Cały dokument pt. „Pay Now, Save Later” można pobrać ze strony: http://business.panasonic.co.uk.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Niezdrowe praktyki mobilnych aplikacji medycznych. Czy dbają o nasze dane?

Informacje o kolejnych wyciekach danych medycznych elektryzują opinię publiczną. Warto w t…