Home Po godzinach Gadżety: funkcjonalne czy bezużyteczne?

Gadżety: funkcjonalne czy bezużyteczne?

0
0
160

Wraz z końcówką XX wieku można było zauważyć, jak w Polsce rozwija się zjawisko suburbanizacji. Ludzie zamieszkujący duże miasta przeprowadzili się na ich przedmieścia. Trend ten utrzymał się do dziś, co widać po nowo powstających domach mieszkalnych z dala od centrum miasta. Budynki są coraz bardziej nowoczesne, dają możliwość zagospodarowania większej przestrzeni. Wykorzystują również inteligentne rozwiązania służące do ochrony posiadłości lub po prostu pozwalające zaoszczędzić tak cenny w dzisiejszych czasach czas. Wszystko po to, aby poprawić sobie komfort życia

Gadżetowe porażki

Rozwiązania technologiczne wciąż potrafią zadziwić. Ich funkcjonalność oraz wygląd sprawiają, że ludzie pragną mieć je na własność. Niektóre z proponowanych produktów okazują się bardzo przydatne i tym samym ułatwiają codzienne czynności. Powstają jednak także produkty, które traktowane mogą zostać tylko jako ciekawy gadżet. Przykładami takich sprzętów są:

–       elektroniczna folia bąbelkowa

–       elektroniczny pasek

–       kurtka z GPSem

–       podkładki chłodzące pod smartphona

–       nożyczki z laserową prowadnicą

To zaledwie kilka z tych wynalazków, które nie przyjęły się na rynku, gdyż były za mało “smart”, a ich funkcjonalność nie spełniała oczekiwań użytkowników. Na szczęście, trafiają się także perełki…

Inteligentny gadżet, który sprawdzi się w domu

Przeprowadzając się do domu jednorodzinnego, zazwyczaj ma się do dyspozycji dużą przestrzeń, której nie jesteśmy w stanie sami kontrolować. Przede wszystkim dlatego, że mieszkając w domach jednorodzinnych, sypialnie znajdują się na piętrze, co utrudnia nadzorowanie tego, co dzieje się na parterze domu. Dzięki kamerom WiFi można w każdym momencie, nie wychodząc z łóżka, sprawdzić poprzez aplikację, co np. robi pies, kiedy śpimy.

Kamera wzbogacona o funkcję pracy nocnej mogłaby sprawdzić się tak samo w nocy, jak i w ciągu dnia. Dodatkową zaletą kamer byłby detektor ruchu, który mógłby powiadomić o wykryciu obecności niepożądanego gościa w domu w momencie, gdy akurat znajdujesz się na górze. Dałoby to możliwość, aby szybko zareagować na zagrożenie.

Dobrym przykładem domowej kamery jest C6T marki EZVIZ, którą charakteryzuje wielofunkcyjność. Spełnia ona wyższe wymagania poprzez rejestrowanie w trybie nocnym w odległości do 10 metrów oraz dzięki detekcji ruchu, który sprawia, że jeśli kamera wykryje obecność nieproszonego gościa, od razu przesyła powiadomienie na telefon. Dodatkowo dla zwiększenia swej skuteczności, EZVIZ wprowadził nową wersję C6T RF Edition, wzbogaconą o pilot do sterowania, oraz magnetyczny styk do ochrony drzwi i okien. Wszystko po to, aby mieszkanie w domu stało się wygodniejsze i dało poczucie bezpieczeństwa.

Smart home liderem na rynku

Sprzęty, które potrafią wykorzystać swój potencjał i wpływają na jakość życia, dziś stają się numerem jeden na rynku technologicznym. Pomysłów na nowe gadżety w dzisiejszych czasach nie brakuje, jednak nie każdy z nich ułatwia ludziom życie, a tym bardziej nie zapewnia im bezpieczeństwa. Dlatego właśnie rozwiązania smart home cieszą się takim powodzeniem.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Media społecznościowe: sztuka omijania pułapek

Media społecznościowe pozwalają ludziom łączyć się, dzielić doświadczeniami zawodowymi, zd…