Strona główna / Na czasie / Samsung ma nowe Centrum Rozwoju Technologii Mobilnych w Warszawie
wtorek 17 czerwiec 2008 | Cezary Tchorek-Helm
Samsung ma nowe Centrum Rozwoju Technologii Mobilnych w Warszawie
Samsung Electronics otworzył nową siedzibę Centrum Rozwoju Mobilnych Technologii w Warszawie. Budynek mieści się przy ul. Polnej 11. Nowa inwestycja jest konsekwencją systematycznego rozwoju działalności badawczej światowego koncernu w Polsce.

Centrum Mobilnych Technologii w Warszawie działa od sierpnia 2007 roku. Jest głównym centrum rozwojowym w Europie i jednym z trzech, obok Chin i Indii, tego typu jednostek badawczo-rozwojowych firmy Samsung na świecie.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszych 10 miesięcy pracy Centrum. Polska jest najlepszym miejscem dla prac rozwojowych firmy Samsung w zakresie telefonii komórkowej w Europie. Udało nam się zatrudnić wysokiej klasy specjalistów. W tym roku skoncentrujemy się na dalszym rozwoju kadry oraz infrastruktury, co wzmocni pozycję warszawskiego Centrum w międzynarodowej sieci jednostek badawczych naszej firmy”– powiedział Young Ki Byun, Dyrektor Generalny Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Samsung w Polsce.

Obecnie Centrum zatrudnia blisko 100 osób pracujących nad testami i rozwojem oprogramowania dla telefonów komórkowych oraz dostosowywaniu go do potrzeb różnych rynków. Do końca 2008 roku warszawskie Centrum planuje podwoić liczbę pracowników.

Od 2000 roku w Warszawie działa również centrum rozwojowe firmy Samsung zajmujące się tworzeniem oprogramowania do odbiorników telewizji cyfrowej zgodnych ze standardami DVB (Digital Video Broadcasting).

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej