Strona główna / Na czasie / Nawigacja z prawdziwymi mapami
niedziela 07 czerwiec 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Nawigacja z prawdziwymi mapami
Ważny gracz na rynku nawigacji -  Mio, wprowadza nową ofertę urządzeń. Początkowo będzie wprowadzony model Mio Moov S555. Wraz z nim na rynku polskim debiutuje nowe oprogramowanie nawigacyjne Mio Spirit.

Mimo, że nowa nawigacja posiada ekran panoramiczny o przekątnej 4,7 cala,  jego obudowa mierzy tylko 13,9 mm grubości. W nowym oprogramowaniu nawigacyjnym Mio Spirit, zastosowano intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs. Oprogramowanie oferuje ponadto funkcje, które ułatwiają odkrywanie licznych atrakcji w trakcie podróży, oraz zestaw narzędzi, który pozwoli w wygodny i ekonomiczny sposób zaplanować trasę, oszczędzając jednocześnie niezwykle cenny w każdej podróży czas.

Użytkownik na 1-szym miejscu

Rozwiązania zastosowane w modelu Moov S555 wyznaczają nowe standardy wśród urządzeń PND, a nowoczesne funkcje oprogramowania Mio Spirit zapewniają najwyższy komfort jazdy. Potrzebom użytkownika podporządkowano układ menu i widok mapy, na której umieszczono intuicyjny przycisk menu oraz ikony, które dają szybki dostęp do najważniejszych funkcji. Nowy widok mapy (TrueMaps) pozwolił na usunięcie nadmiaru informacji z górnej części ekranu, dzięki czemu mapy są bardziej wyraźne i czytelne. Orientację w terenie ułatwia również widok ważniejszych budowli w formacie 3D. Mio S555 pozwala kierowcom zachować absolutną pewność siebie podczas zbliżania się do skomplikowanych skrzyżowań.

Nowy sposób prezentowania POI

Aby zapewnić maksymalny komfort podróżowania, Mio Moov S555 oferuje nowe sposoby poznawania okolicy. W przeciwieństwie do tradycyjnych mechanizmów wyszukiwania interesujących punktów (POI), w przypadku których użytkownik musi najpierw wymyślić nazwę miejsca, żeby je odszukać, Mio oferuje innowacyjny tryb eksplorowania, który umożliwia wyświetlenie POI w najbliższym otoczeniu. Dzięki temu szybko odnajdziemy interesujące nas punkty (kawiarnie, restauracje, galerie) w okolicy, która jest nam nieznana. Mechanizm słów kluczowych sprawia, że wyszukiwanie punktów POI jest jeszcze bardziej intuicyjne.  Wystarczy, że użytkownik wprowadzi swoje słowo kluczowe, żeby odszukać odpowiednie miejsce. Możliwe jest nawet łączenie słów kluczowych, np. nazwy miejsca i miasta, dzięki czemu można uzyskać dokładniejszy wynik wyszukiwania. Aby treść bazy punktów POI była jak najbogatsza, Mio Moov S555 wyposażony został w zintegrowany przewodnik turystyczny, oferujący przydatne informacje o interesujących obiektach w większych miastach.

 

 

Mio Spirit i papierowe mapy

  • Planowanie: Aplikacja Mio More Desktop instalowana na komputerze osobistym pomaga zaplanować trasę wykorzystując te same dane mapowe i POI, jakie znajdują się w urządzeniu. Oprogramowanie NavPix™ do nawigacji wg zdjęć oraz fabrycznie wczytane przewodniki turystyczne pomagają planować trasę i oferują szczegółowe informacje o ważnych punktach.
  • Podróż: widok TrueMaps™ wzorowany jest na wyglądzie tradycyjnej mapy papierowej, oferuje bardzo czytelny, łatwy w odbiorze obraz i większy komfort nawigacji.
  • Poznawanie: tryb Explore Mode™ ułatwia przeglądanie map w poszukiwaniu wszystkich pobliskich punktów POI, oszczędzając czas i wysiłek, jaki zwykle wiązał się z wykorzystaniem wielu warstw menu. Dostęp do rozbudowanych informacji o punktach POI ułatwia zintegrowany Przewodnik Turystyczny, pomagający użytkownikom łatwiej odkrywać nowe miejsca. Dzięki funkcji zapisu, użytkownicy mogą wygodnie zapisać do swojej osobistej księgi podróży informacje  danym miejscu, trasie, a także notatki głosowe. Mogą je później udostępnić innym lub ponownie przejrzeć.
  • Łatwa obsługa: znaczenie ikon jest zrozumiałe nawet dla osób korzystających po raz pierwszy z urządzenia. Logiczny układ menu oznacza, że nie trzeba już przełączać się między wieloma ekranami, żeby skonfigurować trasę bądź odszukać punkty POI.

Chcąc stworzyć system nawigacyjny, który koncentruje się na potrzebach użytkowników, Mio przeprowadziło międzynarodowe badania, żeby poznać opinie klientów w różnych grupach wiekowych. Same prace nad opracowaniem oprogramowania trwały dwa lata. Mio Spirit został zaprojektowany w taki sposób, aby ułatwić zarówno fazę planowania, jak i etap samej podróży. Nie jest to już zwykły system, prowadzący od punktu A do B. Urządzenie pomaga użytkownikom odkryć więcej informacji o punktach docelowych oraz o trasie, którą się poruszają. Aby dodatkowo podnieść bezpieczeństwo podczas jazdy, Moov S555 współpracuje także jako zestaw głośnomówiący z telefonami komórkowymi wyposażonymi w Bluetooth.

Bezpłatne aktualizacje MIO

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej