Strona główna / Praca zdalna / Zarejestrować domenę z myślnikiem czy bez?
sobota 28 listopad 2009 | Daniel Kotyras
Zarejestrować domenę z myślnikiem czy bez?
Domena internetowa jest jednym z najistotniejszych elementów promocji firmy w Sieci. Dlatego bardzo ważny jest jej odpowiedni wybór. Często przedsiębiorcy stają przed dylematem, czy w nazwie firmowego adresu WWW warto użyć myślnika.
Tagi: www, domena, firma,

Zarejestruj obie domeny

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla przedsiębiorstwa jest rejestracja zarówno domeny z użyciem myślnika, jak i bez. Warto rozważyć atuty adresu firmowego serwisu, w którym użyto pauzy. Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż rejestracja domen użyciem „-” zyskała popularność stosunkowo niedawno, więc w puli wolnych domen wciąż dostępna jest duża liczba atrakcyjnych nazw.

Nazwa kombinowana

W przypadku, kiedy nazwa domeny ma składać się z kilku słów, użycie w niej myślnika może okazać się bardzo korzystnym zabiegiem. Jeśli nazwę stanowić będzie kombinacja krótkich wyrazów nie jest koniecznym użycie „-” (np. „komputerwfirmie” – przykład redakcji) . Jednak w przypadku kiedy domena ma składać się z dłuższych słów o skomplikowanej pisowni, oddzielenie ich bardzo korzystnie wpłynie na czytelność adresu internetowego. Należy zwrócić uwagę, że kontakt odbiorcy z adresem strony WWW (promowanym np. na plakatach lub w spotach telewizyjnych) jest bardzo krótki. Dlatego ważne jest, aby domena była łatwa do odczytania. Potencjalnym klientom dużo łatwiej zapamiętać nazwę, która składa się ze słów klarownie oddzielonych myślnikiem.

Pauza w nazwie

Zastosowanie pauzy w nazwach, które składają się z więcej niż jednego słowa, znacznie ułatwia wprowadzenie ich w okno przeglądarki internetowej. Ponieważ są bardziej przejrzyste, użytkownik może łatwiej wyłapać ewentualne błędy we wprowadzanym adresie. Zmniejsza się więc ryzyko, że w wyniku błędnie wprowadzonego adresu serwisu użytkownik trafi na niewłaściwą witrynę.

Wpływ na pozycjonowanie

Kolejnym aspektem, na który pozytywny wpływ ma użycie „-”, jest pozycjonowanie witryn w wynikach wyszukiwania. Każde słowo znajdujące się w adresie firmowej witryny może być pozycjonowane przez algorytmy wyszukiwarek osobno. Przykładowo, w adresie wyraz1-wyraz2.pl  rozpozna on dwa słowa kluczowe („wyraz1” oraz „wyraz2”).

Jeśli więc firmowa domena zawiera więcej niż jeden wyraz, warto zarejestrować opcję zarówno z myślnikiem, jak i bez. Jest to rozwiązanie, które niesie ze sobą wiele korzyści.

Jak zarejestrować domenę – krok po kroku

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej