Home Na czasie Babbel udostępnia dwie nowe funkcje w aplikacji, opracowane z wykorzystaniem AI

Babbel udostępnia dwie nowe funkcje w aplikacji, opracowane z wykorzystaniem AI

0
0
86
Babbel, platforma do nauki języków obcych, udostępnia użytkownikom dwie nowe funkcje „Rozpoznawanie mowy” wspierane przez sztuczną inteligencję oraz „Codzienne rozmowy”, czyli dialogi oparte o scenariusze z codziennych życiowych sytuacji. Nowe rozwiązania pozwolą szybciej opanować najważniejsze zwroty i skrócą czas potrzebny na biegłe porozumiewanie się w nowym języku.
Babbel, najlepiej sprzedająca się platforma do nauki języków obcych na świecie, dziś prezentuje dwie nowe funkcje oparte o mowę. „Rozpoznawanie mowy” wspierane przez AI oraz „Codzienne rozmowy” pozwolą użytkownikom platformy płynnie mówić w obcych językach, a tym samym zwiększyć  pewność siebie w kontaktach międzyludzkich.
Zintegrowane z aplikacją narzędzie do rozpoznawania mowy zostało opracowane w oparciu o technologię AI i zapewnia użytkownikom cenne wsparcie podczas lekcji słownictwa i ćwiczeń powtórzeniowych. Udziela również dopasowanych do użytkownika wskazówek odnośnie poprawnej wymowy. Użytkownicy Babbel będą mieć również możliwość samodzielnego ćwiczenia dialogów na podstawie opracowanych scenariuszy z życia codziennego, które znalazły się w zakładce „Codzienne rozmowy”.
Nowe rozwiązania platformy zostały zaprojektowane głównie z myślą o początkujących użytkownikach. Pomogą im rozmawiać z pewnością siebie i pokonywać wyzwania związane z codziennymi konwersacjami w językach obcych. Funkcje będą również wspierać uczniów, którzy zaczną uczęszczać na Lekcje Live.

Rozpoznawanie mowy oparte o AI

Nowa funkcja rozpoznawania mowy została stworzona w oparciu o miliony danych z biblioteki plików audio Babbel. Jest najbardziej zaawansowanym, a zarazem najbardziej przystępnym narzędziem opartym o sztuczną inteligencję, skierowanym do osób uczących się języków obcych. Aby z niego skorzystać należy wcześniej udzielić zgody aplikacji na dostęp do mikrofonu, dotknąć pomarańczowej ikonki mikrofonu i w trakcie ćwiczeń mówić bezpośrednio do swojego urządzenia.
Sztuczna inteligencja wykorzystywana w aplikacji Babbel porównuje tysiące próbek fonetycznych. Narzędzie stworzone we współpracy z zespołem lingwistów platformy, weryfikuje wymowę i ocenia jej trafność na podstawie wielu czynników. AI wykorzystuje zarówno dane z przykładami niepoprawnej jak i poprawnej wymowy, różne akcenty oraz dialekty (np. hiszpański z Argentyny, Kolumbii czy Hiszpanii)  i wysokość głosu (niski i wysoki). W przeciwieństwie do innych rozwiązań, dostosowanych wyłącznie do rozumienia użytkowników, „Rozpoznawanie mowy” platformy Babbel jest pierwszym narzędziem dopasowanym do osób uczących się języków obcych.

Codzienne rozmowy

Dostępne w aplikacji Babbel „Codzienne rozmowy” symulują krótkie dialogi. Umożliwiają użytkownikom ćwiczenie rozmów, korzystając ze scenariuszy z życia codziennego po to, aby nauka języka była bardziej interaktywna i dostosowana do prawdziwych sytuacji z życia.
Użytkownicy mogą wybierać dialogi spośród specjalnie dobranych treści, w których znalazły się codzienne sytuacje, takie jak „Przedstaw się”, „Rozmowy z przyjaciółmi po pracy” czy „Zamawianie jedzenia”. To kolejne rozwiązanie i źródło wiedzy do samodzielnego uczenia się w aplikacji Babbel, które pomoże użytkownikom nabrać pewności siebie w prowadzeniu rozmów poprzez poprawę umiejętności językowych.
Zdecydowana większość naszych użytkowników uczy się języka, żeby swobodnie rozmawiać w prawdziwym życiu, a nie po to, żeby przeczytać książkę czy osiągnąć wysoki wynik w naszej aplikacji. Nasze nowe funkcje rozpoznawania mowy wspierane przez sztuczną inteligencję oraz „Codzienne rozmowy” zostały zaprojektowane z myślą o kluczowej potrzebie jaką jest inicjowanie rozmów. Zwiększenie liczby rozmów i interakcji międzyludzkich buduje wzajemne zrozumienie i jest bardzo dobre dla nas wszystkich” – mówi Arne Schepker, CEO Babbel.

Każda technologia i nowe funkcje, które tworzymy dla naszych klientów musi nawiązywać do kluczowego aspektu – biegłości w mowie i umiejętności inicjowania codziennych rozmów. Aby ją osiągnąć, konieczne jest ćwiczenie wymowy w odpowiednim środowisku. Wprowadzenie nowych, opartych na mowie funkcji, daje naszym użytkownikom odpowiednie narzędzia aby mówić w języku obcym z większą pewnością siebie”- dodaje Kathleen Radford, Chief Learning Experience Officer (CLxO), Babbel.

„Rozpoznawanie mowy” jest dostępne w polskiej wersji językowej aplikacji dla języka angielskiego, i niemieckiego. Funkcja wkrótce zostanie dodana także w aplikacji na iOS i będzie dostępna dla kolejnych użytkowników w nadchodzących miesiącach. „Codzienne rozmowy” są obecnie dostępne w polskiej wersji językowej aplikacji na Androida i iOS dla osób uczących się angielskiego.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Groźne w skutkach i trudne do wykrycia – ataki podsłuchowe to realne zagrożenie

Cyberataki bazujące na podsłuchu to zagrożenie, którego nie należy lekceważyć. Prowadzący …