Home Na czasie CeBIT: Asus z multimediami i cloud computing

CeBIT: Asus z multimediami i cloud computing

0
0
134

Na tegorocznych targach CeBIT, ASUS stworzył specjalną strefę Green Design Product, by zaprezentować różnorodne innowacje, szczególnie ważne jeśli w grę wchodzi troska o środowisko. „Zielone” innowacje wykorzystane podczas projektowania i produkcji notebooków ASUS, netbooków Eee PC, komputerów EeeBox, monitorów LED i płyt głównych zagwarantowały firmie wiele certyfikatów ekologicznych.

Przykładowo, ASUS jest pierwszym producentem notebooków, który otrzymał Deklarację Środowiskową Produktu (EPD), certyfikat EU Flower (Europejska Stokrotka) i Carbon Footprint. Najważniejsze „zielone” innowacje ASUS to technologia zarządzania energią Super Hybrid Engine, która zmniejsza zużycie energii zgodnie z wymaganiami Energy Star V5.0, a także układ przetwarzania energii (EPU) instalowany na płytach głównych ASUS, który automatycznie monitoruje i dostosowuje wymagania zasilania systemu, by zapewnić maksymalną wydajność.

Ekologiczny bambus i gry

Inicjatywa „Zielony” ASUS to również dbałość o materiały wykorzystane do budowy komputerów, co świetnie ilustruje wprowadzenie na rynek serii U Bamboo Collection. Notebooki te wykorzystują regeneracyjne właściwości bambusa i jego sprężystość, co umożliwiło zmniejszenie zużycia plastiku o 20%, jednocześnie nadając im organiczny, elegancki wygląd. Począwszy od zagorzałych fanów najnowszych gier FPS i RPG i zapalonych graczy MMO, po zwykłych użytkowników gier on-line – ASUS w pełni zdaje sobie sprawę z różnorodności upodobań graczy. Firma spełnia wszystkie potrzeby graczy dzięki szerokiej gamie produktów, w tym dzięki serii Republic of Gamers czy też dzięki netbookom Eee PC™. Podstawą sukcesu serii ROG jest niezrównana przewaga na polu mocy, możliwości overclockingu i ulepszeń – oddając płyty główne z obsługą wielu procesorów graficznych, karty graficzne i notebooki w ręce profesjonalnych graczy i overclockerów na całym świecie.

Nowości

Na targach CeBIT 2010, ASUS zaprezentował niektóre ze swoich najnowszych propozycji, na czele z układem graficznym ARES opartym o dwie karty Radeon HD5870- najszybsze karty graficzne na świecie. Ponadto przedstawiono też notebooka G73, którego stylistyka inspirowana była odrzutowcem F-117 Nighthawk, a także G51J 3D, pierwszego na świecie notebooka, który wykorzystuje rozwiązanie NVIDIA GeForce 3D Vision, by zapewnić realistyczną grę 3D. ASUS zaprezentował również, owiane dotąd tajemnicą, monitory Full HD 3D VG236H i PG276H, które zszokują graczy niewiarygodnym obrazem, który do tej pory zarezerwowany był tylko dla multikina. 

ASUS wyznacza nowy standard dźwięku dla notebooków

Dźwięk zawsze stanowił obszar kompromisu w notebookach, ze względu na trudności związane z rozszerzeniem ich możliwości dźwiękowych. Nie szczędząc kosztów, ASUS stworzył pierwszego notebooka, który rozwiązał ten problem. Rezultatem tego jest technologia ASUS SonicMaster, nowy standard dla notebooków stworzony we współpracy z Bang & Olufsen ICEpower. SonicMaster Premium został zastosowany w notebooku NX90, wyposażonym w duże komory rezonansowe, specjalnie montowane głośniki i najlepsze programowe ulepszenia dźwięku, by użytkownicy mogli cieszyć się czystym, głębokim dźwiękiem. Z technologii SonicMaster można korzystać również na notebookach serii N, zaprojektowanych dla codziennej rozrywki multimedialnej. Na czele tej serii znajduje się N3, notebook który zapewni standard dźwięku, który daleko wykracza poza możliwości innych notebooków tej klasy.

Gotowy do przetwarzania w chmurze

Od czasu wprowadzenie na rynek pierwszego Eee PC w 2007 roku, ASUS był pierwszorzędnym dostawcą urządzeń dla użytkowników chcących korzystać z chmur obliczeniowych. Dzisiaj ASUS ugruntował swoją pozycję lidera na rynku urządzeń tego typu, dzięki szerokiej gamie netbooków, nettopów, e-readerów, serwerów domowych, systemów pamięci masowej, odtwarzaczy medialnych i urządzeń sieciowych, które umożliwiają dostęp i hostowanie usług przetwarzania w chmurze, a także płynną wymianę plików między urządzeniami. Na targach CeBIT 2010 zaprezentowana została czwarta generacja laptopów Eee PC. Wśród nowych modeli pojawił się pierwszy w serii Eee PC netbook wykonany z aluminium. Zaprezentowano również DR-900, cienki i elegancki e-reader z Wi-Fi lub opcjonalną łącznością 3G, który wyświetla wyraźne, przypominające papier strony dla optymalnego komfortu czytania. Wyróżnia się on niezwykle długą żywotnością baterii, umożliwiając użytkownikom przeczytanie ponad 10000 stron, lub dwudziestu 400-stronicowych powieści, na jednym ładowaniu.

Oprócz serii Eee PC oraz e-readera DR-900, ASUS prezentuje inne urządzenia zaprojektowane do przetwarzania w chmurze:

  • Komputery serii Eee PC: EeeKeyboard i EeeTop
  • Odtwarzacz medialny: O!Play HD2, pierwszy na świecie odtwarzacz medialny USB 3.0, który zapewnia dostęp do bogactwa informacji i rozrywki
  • Sieci i pamięć masowa: mini serwer domowy TS, dysk sieciowy NAS-M25 oraz router RT-N76U

Smartfon czy netbook?


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Powerdot buduje stacje w gminach, w których nie ma jeszcze elektryków

Gminy wiejskie, w których albo jeszcze w ogóle nie zarejestrowano aut elektrycznych, albo …