Home Na czasie Dlaczego inwestujemy w kryptowaluty?

Dlaczego inwestujemy w kryptowaluty?

0
0
67

Badanie przeprowadzone przez Binance, prawdopodobnie największą na świecie giełdę kryptowalut, ujawniło, że dla prawie połowy respondentów (45%) głównym powodem inwestowania w kryptowaluty jest chęć wygenerowania dodatkowego dochodu.

Inne ważne powody inwestowania w kryptowaluty to:

  • Zaoszczędzenie pieniędzy (19%)
  • Zabezpieczenie się przed inflacją (9%)
  • Równość finansowa (76%)

Kryptowaluty jako forma oszczędzania

Kryptowaluty zyskują popularność również jako forma oszczędzania. 36% respondentów badania Binance używa kryptowalut do oszczędzania pieniędzy, ponieważ oferują one finansowe bezpieczeństwo i niezależność, 16% dla uzyskania lepszego oprocentowania na swoich oszczędnościach niż na lokatach bankowych, a 14% żeby oszczędzać na emeryturę.

Kryptowaluty w codziennych zakupach

Ponad jedna trzecia (36%) respondentów badania Binance używa kryptowalut do zakupów co tydzień. Ponad połowa (58%) z nich używa ich do zakupów online, a 12% do międzynarodowych transakcji i przelewów.

Wpływ kryptowalut na codzienne życie

Większość respondentów badania Binance uważa, że kryptowaluty miały pozytywny wpływ na ich codzienne życie. 20% stwierdziło, że kryptowaluty zwiększyły wartość ich portfela inwestycyjnego, z kolei 18% stwierdziło, że dostali szanse na dodatkowe dochody dzięki handlowi kryptowalutami lub udziałowi w stakingu. 15% mogło skorzystać z większej liczby usług finansowych, 14% zyskało większą kontrolę nad swoimi finansami, a 12% skorzystało na szybszych i tańszych transakcjach międzynarodowych.

Badanie Binance pokazuje, że kryptowaluty są coraz bardziej popularną formą inwestowania i oszczędzania. Pomagają one użytkownikom zwiększyć swoje zyski, zaoszczędzić pieniądze i zabezpieczyć się przed inflacją. Kryptowaluty mają również potencjał do zwiększenia równości finansowej, umożliwiając dostęp do finansów osobom z ograniczonym dostępem do usług bankowych.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

AI ludzi „nie zwolni”, bo ich brakuje. Za to ułatwi nam pracę

Jeśli myślicie, że sztuczna inteligencja zlikwiduje część zawodów i wpłynie negatywnie na …