Home Maszyneria Epson rezygnuje z produkcji drukarek laserowych

Epson rezygnuje z produkcji drukarek laserowych

0
0
126

Skupiając się na ekologicznej technologii druku niewymagającej użycia ciepła, firma Epson całkowicie kończy sprzedaż drukarek laserowych i rozszerza linię urządzeń atramentowych o nowe urządzenia.

Tym samym Epson wprowadza na rynek nową serię urządzeń WorkForce Enterprise AM, opartych na niewymagającej użycia ciepła technologii drukowania Micro Piezo. Pracują one z szybkością 40–60 stron na minutę, wypełniając lukę w ofercie biznesowych drukarek A3.

Te produkty wprowadzają technologię stałych głowic wierszowych na rynek urządzeń średniej szybkości. W efekcie partnerzy firmy Epson będą mogli uprościć proces sprzedaży, a użytkownicy końcowi otrzymają możliwość wybrania produktu spełniającego ich potrzeby, realizując równocześnie cele w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Technologia druku atramentowego pozwala zmniejszyć zużycie energii w porównaniu z drukiem laserowym, a niewielkie rozmiary i lekka konstrukcja tych urządzeń pomagają ograniczać zużycie zasobów podczas produkcji oraz wysyłki. Mniejszy rozmiar sprawia też, że można je z łatwością ustawiać w biurach, gdzie będą pracować i w ten sposób oszczędzić miejsce. Wkłady atramentowe o dużej pojemności dodatkowo ograniczają zużycie materiałów podczas produkcji, obniżają koszty wysyłki, magazynowania i zarządzania zużytymi materiałami eksploatacyjnymi.

Wprowadzenie tych urządzeń odzwierciedla znaczącą zmianę w strategii Epsona w zakresie drukowania, potwierdzając zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Ich premiera zbiega się z decyzją firmy o pełnym przejściu na produkcję drukarek atramentowych i całkowitym zakończeniu sprzedaży oraz dystrybucji drukarek laserowych do 2026 roku. Tę decyzję ogłoszono rok po zadeklarowaniu przez firmę Epson przeznaczenia kwoty 100 miliardów jenów na rzecz inwestycji w zrównoważone innowacje. Jest ona podyktowana ograniczonymi możliwościami technologii laserowej w zakresie zrównoważonego rozwoju, co wynika z wykorzystania ciepła podczas drukowania. Z kolei to wszystko przekłada się na zużycie większej ilości energii.

Dodatkowo znacząco obniżono wymagania związane z serwisowaniem i konserwacją drukarek atramentowych Epson. W porównaniu do drukarek laserowych mają mniej ruchomych części eksploatacyjnych, które podlegają wymianie. Dzięki temu przerwy w pracy są krótsze, a wydajność i poziom zadowolenia użytkowników końcowych są wyższe.

„Nowa seria WorkForce Enterprise AM uzupełnia linię biznesowych drukarek atramentowych – wśród nich znajdują się zarówno urządzenia dla małych grup roboczych, jak i szybkie urządzenia dla całych departamentów. Oznacza to, że niezależnie od funkcji biznesowej czy częstotliwości drukowania, Epson oferuje odpowiedni produkt” – powiedział Robert Reszkowski z Epson Europe. „Dzięki wsparciu w postaci zarządzanych usług druku, zarządzania zdalnego i rozwiązań z zakresu przepływów pracy te produkty zapewniają zrównoważony system drukowania o niskich wymaganiach konserwacyjnych oraz wysokiej jakości, a także niezawodności”.

Więcej informacji o nowej serii

  • Najbardziej kompaktowe urządzenia w swojej klasie o znacznie obniżonej wadze;
  • Zwiększający niezawodność podajnik papieru w kształcie litery C, zmniejszający ryzyko jego zacięcia;
  • Sterujący ekran dotykowy o przekątnej 10,1 cala — inteligentniejsze i bardziej intuicyjne menu z ustawieniami druku ekologicznego;
  • Łatwa obsługa dzięki funkcji automatycznego wykrywania rozmiaru papieru i płynnie zamykającym się kasetom na papier;
  • Łatwe do zamontowania, kompaktowe wkłady atramentowe o dużej pojemności
  • Pojemne podajniki papieru mieszczące do 5150 arkuszy;
  • Krótsze przestoje, dzięki projektowaniu z myślą o łatwym dostępie do wnętrza urządzenia oraz szybkiej i skutecznej standardowej konserwacji;
  • Skanowanie z prędkością 60 stron/120 obrazów na minutę i opcjonalna wbudowana funkcja OCR;
  • Wbudowany moduł wykańczający do sortowania i zszywania wydruków – niewielkie rozmiary i oszczędność miejsca. Opcjonalny dziurkacz;
  • Zewnętrzny moduł broszurowy, który umożliwia zszywanie, dziurkowanie, drukowanie kopert, zszywanie grzbietu oraz składanie na środku i na trzy.

Epson – olimpijskie początki

Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom  Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów,  wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.

Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz

Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe. Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD  generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków.

O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos.  Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza  innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia  EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć

Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy… każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie!

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Zabezpieczenie placów budowy – co warto wiedzieć?

W branży budowlanej, która operuje w warunkach niestabilnych czynników zewnętrznych, znacz…