Home Na czasie Gdy regułą jest brak reguł Netflix i filozofia przemiany

Gdy regułą jest brak reguł Netflix i filozofia przemiany

0
0
180

Reed Hastings, tworząc Netflix, opracował filozofię korporacyjną i zestaw zasad, które odrzucały tradycyjne założenia. Dzięki temu Netflix dziś może cieszyć się tytułem jednej z najbardziej pomysłowych firm na świecie.

Książka Gdy regułą jest brak reguł: Netflix i filozofia przemiany, powstała na bazie setek wywiadów z obecnymi i byłymi pracownikami Netflix z całego świata. Ważną jej składową są także osobiste doświadczenia Reeda Hastingsa. CEO Netflix wraz z Erin Meyer, jedną z najbardziej wpływowych ekspertek od kultur korporacyjnych na świecie oraz bestsellerową autorką The Culture Map, po raz pierwszy opowiedzieli historię swoich prób i błędów, tworząc fascynującą relację z narodzin radykalnej filozofii Netflix. Autorzy wspólnie wyjaśniają sedno podejścia do prowadzenia firmy, które, z początku kontrowersyjne, ostatecznie dało efekty budzące zazdrość świata biznesu.

Nowe standardy, które wprowadził do swojej firmy Reed Hastings, stawiają ludzi ponad procesami, innowacyjność ponad efektywnością, a pracownikom dają przede wszystkim pole do działania. W Netflix nie ma polityki urlopowej czy limitów wydatków służbowych. To przede wszystkim zespół najlepszych ekspertów, którzy nie boją się wyrażać szczerych opinii – nawet jeśli nie są zgodne z założeniami przełożonych. Hasło Netflix to “niezależność i odpowiedzialność”: każdy sam podejmuje decyzje, a firma docenia to najlepiej na rynku. Kiedy Hastings i jego zespół po raz pierwszy opracowali te nowatorskie zasady, nikt nie umiał przewidzieć, co przyniosą. Szybko okazało się, że ich metody sprawdzają się świetnie, a Netflix stał się dzięki nim jedną z najbardziej lubianych marek na świecie.

Książka Gdy regułą jest brak reguł: Netflix i filozofia przemiany jest już dostępna w sprzedaży.

 

O AUTORACH

Reed Hastings jest przedsiębiorcą, który zrewolucjonizował rozrywkę, współtworząc w 1997 roku firmę Netflix w 1997, a od 1999 obejmując stanowisko jej prezesa i dyrektora generalnego. Jego pierwsza firma, Pure Software, powstała w 1991 r. i została przejęta tuż przed uruchomieniem Netflix. Reed był członkiem amerykańskiej California State Board of Education  w latach 2000-2004. Jest też jest aktywnym filantropem – zasiadał w zarządzie kilku amerykańskich organizacji edukacyjnych. Kształcił się w Bowdoin College i Stanford University. Pomiędzy Bowdoin i Stanford, Hastings służył w Korpusie Pokoju jako nauczyciel wolontariusz w Afryce Południowej.

Erin Meyer jest autorką książki The Culture Map: Przełamując niewidzialne granice globalnego biznesu i profesorem na INSEAD, jednej z wiodących międzynarodowych szkół biznesu na świecie. Jej prace pojawiły się w Harvard Business Review, The New York Times i Forbes.com. W 2019 r. Meyer została wyróżniona przez The Thinkers50 jako jedna z pięćdziesięciu najbardziej wpływowych ekspertek kultury korporacyjnej na świecie. W 2004 r. otrzymała tytuł MBA na INSEAD. W latach 1994-95  pracowała również w Korpusie Pokoju jako wolontariuszka w Afryce Południowej. Obecnie mieszka w Paryżu. Więcej informacji można znaleźć na stronie erinmeyer.com.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Powerdot buduje stacje w gminach, w których nie ma jeszcze elektryków

Gminy wiejskie, w których albo jeszcze w ogóle nie zarejestrowano aut elektrycznych, albo …