Strona główna / Na czasie / RSA czyli bezpieczeństwo uwierzytelniania
czwartek 10 luty 2011 | Jan Petersen/EMC
RSA czyli bezpieczeństwo uwierzytelniania
RSA Authentication Manager Express to najnowsze rozwiązanie w dziedzinie silnego uwierzytelniania, które spełnia wymagania małych i średnich firm dotyczące kosztów i wygody obsługi. Zorientowana na czynniki ryzyka technologia RSA używana codziennie do ochrony wielu milionów transakcji online i ponad 250 milionów tożsamości na całym świecie, została udostępniona w pakiecie, który może być używany przez przedsiębiorstwa dowolnej wielkości.


Firmy stoją przed wyzwaniami związanymi z coraz większą mobilnością pracowników, bardziej rygorystycznymi przepisami oraz zaawansowanymi zagrożeniami dla poufnych informacji i własności intelektualnej. Zarówno specjaliści w badaniach rynku branżowego, jak i rzeczywiste przykłady incydentów naruszenia bezpieczeństwa od wielu lat wskazują, że ochrona jedynie za pomocą hasła nie jest wystarczającym zabezpieczeniem przed dobrze przygotowanymi cyberprzestępcami i nie stanowi skutecznej metody uniemożliwiania nieautoryzowanym użytkownikom dostępu do zasobów firmy.

  • RSA Authentication Manager Express to zorientowany na czynniki ryzyka i wykorzystujący technologię „na żądanie” system uwierzytelniania, który umożliwia przedsiębiorstwom zapewnienie bezpiecznego dostępu do danych i aplikacji biznesowych poprzez systemy SSL VPN i portale webowe nawet dla 2 500 użytkowników. System korzysta z inteligentnego mechanizmu oceny ryzyka, który zapewnia niewidoczną i dyskretną ochronę zasobów sieciowych przed nieautoryzowanym dostępem. Użytkownicy w dalszym ciągu korzystają ze standardowej nazwy użytkownika i hasła. Poziom zabezpieczeń zostaje zwiększony, kiedy mechanizm oceny ryzyka wykryje niestandardowe zachowanie. W takim przypadku przed uzyskaniem dostępu użytkownicy będą musieli odpowiedzieć na pytania potwierdzające tożsamość lub wprowadzić jednorazowy kod dostarczony w wiadomości SMS lub e-mail.

„Silne uwierzytelnianie należy obecnie do wymagań biznesowych. Jest to często uzasadnione przepisami prawa, które dotyczą przedsiębiorstw każdej wielkości. Wykorzystując 25 lat doświadczenia we wprowadzaniu innowacji i pozycję lidera w branży, opracowaliśmy rozwiązanie RSA Authentication Manager Express, które zapewnia korporacyjnej klasy bezpieczeństwo i ochronę tożsamości, a jednocześnie spełnia najważniejsze wymagania małych i średnich firm w zakresie wdrażania, kosztów i wygody obsługi. Ponadto, rozwiązanie zapewnia atrakcyjny model i wizję zabezpieczania dostępu do aplikacji i zasobów sieciowych za pomocą smartfonów i urządzeń przenośnych, które są podstawowym narzędziem pracy użytkowników biznesowych” — powiedział Tom Corn, główny strateg w RSA, dziale zabezpieczeń firmy EMC.
Łatwe przejście z uwierzytelniania hasłem na silne uwierzytelnianie
RSA Authentication Manager Express pomaga przedsiębiorstwom zachować pewność, że dostęp do danych i aplikacji uzyskują wyłącznie autoryzowani użytkownicy, bez równoczesnego pogorszenia wygody użytkowania. Firmy mają możliwość łatwego wdrożenia silniejszego i bezpieczniejszego systemu stanowiącego alternatywę dla zabezpieczeń opartych jedynie na hasłach, który jest oferowany w rozwiązaniu zapewniającym łatwą instalację oraz niemal nie wymagającym bieżącego zarządzania. Dotyczy to także tych przedsiębiorstw, które w przeszłości nie wdrażały wieloskładnikowego systemu uwierzytelniania w swoich środowiskach.
Dodatkowe korzyści
•    Sprawdzona technologia, którą można dostosować pod kątem posiadanych przez firmę zasobów, tolerancji na ryzyko i profilu użytkowników.
•    Warstwowe podejście zapewnia silniejsze zabezpieczenia, które są niewidoczne dla użytkowników, jeśli uwierzytelnianie nie wykracza poza ustanowione reguły.
•    Użytkownicy nie muszą zarządzać żadnymi elementami. Dzięki bezproblemowej integracji z wiodącymi systemami SSL VPN i serwerami webowymi oraz minimalnym wymaganiom w zakresie zasobów informatycznych, jest to doskonałe rozwiązanie dla pracowników, partnerów i klientów.

•    Funkcje ułatwiające przeprowadzanie kontroli pomagają firmom śledzić do jakich zasobów użytkownicy uzyskują dostęp. Umożliwia to zapewnienie zgodności z ciągle zmieniającymi się przepisami, a gotowe raporty pomagają tę zgodność potwierdzić.


Rozwiązanie RSA Authentication Manager Express będzie dostępne w sprzedaży u autoryzowanych partnerów handlowych i dystrybutorów firmy RSA od marca 2011 r. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem http://www.rsa.com/node.aspx?id=3843.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej