Strona główna / Na czasie / NaviExpert w formie startera
środa 14 marzec 2012 | Robert Kamiński
NaviExpert w formie startera
NaviExpert podpisał umowy partnerskie z firmami ABC Data, BrightPoint oraz TelForceOne. Dzięki współpracy, licencje NaviExpert, będą dostępne w sprzedaży detalicznej, zarówno dla klientów biznesowych, jak i odbiorców indywidualnych w zupełnie nowej formie – poręcznego startera.

NaviExpert, dostawca nawigacji mobilnej, wprowadza na rynek tzw. wersje półkowe abonamentów,  otwierając tym samym zupełnie nowy kanał dystrybucji dla swoich produktów. Dzięki współpracy z partnerami, rozszerzony zostanie zasięg sprzedaży w segmencie biznesowym, a co za tym idzie – wzrośnie dostęp do nawigacji, zarówno dla potencjalnych sprzedawców, jak i pojedynczych użytkowników.

ABC DATA, BrightPoint  oraz TelForceOne to najwięksi dystrybutorzy na rynku IT i Telecom. Zaopatrują m.in. sklepy internetowe, markety przemysłowo-spożywcze i elektroniczne oraz sieci handlowo-usługowe. Nie jest więc wykluczone, że wkrótce zamiast papierowej mapy drogowej, na stacjach benzynowych pojawią się startery, zawierające kody aktywacyjne do nawigacji. Jak dotąd, od lutego, klienci indywidualni mogą kupić licencje NaviExpert w należącej do spółki TelForceOne sieci Teletorium - ogólnopolskiej sieci stoisk zlokalizowanych w największych placówkach handlowych, oferujących telefony komórkowe oraz akcesoria GSM.

Skąd pomysł na otwarcie nowego kanału dystrybucji?

 „Na początku swojej działalności, NaviExpert skupił się na pozyskaniu partnerstwa strategicznego ze wszystkimi operatorami telefonii komórkowej oraz producentami telefonów i tabletów. W chwili obecnej, ta współpraca jest w pełni dojrzała” – tłumaczy Paweł Kozłowski, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu NaviExpert. I dodaje: „Nie byliśmy jednak obecni na rynku pozaoperatorskim. Teraz to się zmienia - otwieramy kanał dystrybucji Telecom i IT. Jesteśmy przekonani, że większa dostępność licencji NaviExpert przyczyni się do wzrostu liczby klientów, a dystrybutorom i sprzedawcom da możliwość wygenerowania dodatkowych przychodów.”

Po raz pierwszy NaviExpert dostępny w nowej formie

Wersje półkowe NaviExpert to nowość. Dotychczas, dostęp do usługi można było kupić za pośrednictwem strony internetowej www.naviexpert.pl lub korzystając z modelu subskrypcyjnego, oferowanego przez największych operatorów sieci komórkowych. Zestawy startowe znane są na rynku usług telekomunikacyjnych, dzięki powszechnie używanym prepaidom. Na rynku nawigacji to wciąż nowość. Mimo to, pomysł na taką formę dystrybucji wydaje się mieć same zalety: użytkownicy w łatwy sposób mogą uzyskać nowy, dostosowany do swoich potrzeb produkt. Ponadto, atrakcyjna forma startera umożliwia podarowanie go komuś, w postaci przydatnego prezentu.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej