Strona główna / Maszyneria / Microsoft Dynamics AX - dla trochę większych firm
czwartek 10 wrzesień 2009 | Serwis prasowy/E2H
Microsoft Dynamics AX - dla trochę większych firm
Sektor małych i średnich przedsiębiorstw to firmy zatrudniające małe zespoły ludzi. Można jednak znaleźć wśród MSP podmioty zatrudniające powyżej stu pracowników, notujące spore obroty. Dla nich jest Microsoft Dynamics AX.    

 

Agencja Gartner w swoim raporcie „Magic Quadrant for Midmarket and Tier-2 Oriented ERP for Product-Centric Companies” - zalicza Microsoft Dynamics AX do liderów grupy produktów ERP. W raporcie oceniono produkty ERP przystosowane do firm zorientowanych na produkt i zatrudniających od 100 do tysiąca osób i notujących obroty na poziomie 50 mln USD - 1mld USD.

System wspierający zarządzanie

Microsoft Dynamics AX to zintegrowany system wspierający zarządzanie organizacją w kluczowych obszarach biznesowych tj. finanse, produkcja, logistyka, zakupy, sprzedaż, marketing, obsługa klienta, który pomaga firmom podnieść efektywność działania. Rozwiązanie to wyróżnia elastyczność i skalowalność, krótki czas wdrożenia i szerokie możliwości dopasowania do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa. System Microsoft Dynamics AX został zaprojektowany tak, że płynnie integruje się i współpracuje z powszechnie stosowanymi w firmach aplikacjami firmy Microsoft. Przyspiesza to proces wdrożenia oraz redukuje koszt przeszkolenia pracowników.

Microsoft Dynamics AX przyczynia się do osiągania sukcesów przez przedsiębiorstwa działające w konkurencyjnych warunkach. Zapewniają łatwiejszą kontrolę nad kosztami, pomagają skutecznie zarządzać ryzykiem oraz zwiększają produktywności pracowników. Średni okres zwrotu z inwestycji w system Microsoft Dynamics AX to 23 miesiące.  

Microsoft Dynamics AX 2009

Wraz z publikacją raportu, portfolio Microsoft rozszerzone zostało o kolejną wersja pakietu – Microsoft Dynamics AX 2009. To rozwiązanie oferuje nowe możliwości wzrostu dla organizacji rozproszonych. Rozwiązanie skupia się na poprawie wydajności procesów, redukcję kosztów operacyjnych oraz wspierają podejmowanie decyzji biznesowych.

Dla bardziej skomplikowanych organizacji

Microsoft Dynamics AX 2009 dostarcza firmom o rozbudowanej i rozproszonej strukturze organizacyjnej efektywne narzędzia do raportowania, zaawansowanych analiz biznesowych oraz definiowania i kontroli przepływów pracy.

Platforma, zainstalowana na centralnym serwerze firmy, pozwala na jednoczesną pracę na niej przez różne biura organizacji. Dzięki temu Microsoft Dynamics AX 2009 daje jednostkowe i zintegrowane spojrzenie na finanse firmy oraz dostarcza danych odnośnie łańcucha dostaw ze wszystkich oddziałów firmy na całym świecie, co pomaga w uproszczeniu i podniesieniu jakości planowania.

Microsoft Dynamics AX 2009 oferuje m. in.:

 • Centrum Zadań, który porządkuje zadania i dane dotyczące większości zadań biznesowych
  w czasie rzeczywistym;
 • Interfejs użytkownika, który przypomina interfejsy aplikacji pakietu Microsoft Office, co pozwala pracownikom na szybkie poznanie platformy, co skutkuje wyższą produktywnością użytkowników
  i bardziej spójnym przystosowaniem do procesów biznesowych;
 • Samoobsługowe narzędzia business intelligence wykorzystujące technologie Microsoft Business Intelligence w celu dostarczenia kluczowych wskaźników wydajności poprzez zadania oraz uproszczenie raportowania przez pracowników. Jest to szczególnie istotne przy podejmowaniu bardziej precyzyjnych decyzji oraz integrowaniu informacji w całym przedsiębiorstwie. Prekonfigurowane narzędzia KPI oraz raporty umożliwiają pracownikom ich natychmiastowe wykorzystanie w pracy.

Prosta integracja z innymi produktami Microsoft

Microsoft Dynamics AX 2009 jest prosty do zintegrowania z innymi technologiami Microsoft, co maksymalizuje korzyści z inwestycji w IT, wśród których wymienić należy:

 • Integracja z Microsoft SQL Server 2008, dzięki czemu możliwe jest np. skompresowanie bazy danych od 40 do 60 procent, co może prowadzić do obniżenia kosztów utrzymania sprzętu

i danych;

 • Interoperacyjność z Windows Essential Business Server 2008, co skutkuje w uproszeniu złożoności operacyjnej i zarządzania infrastrukturą IT, jak również w ulepszeniu procesu kontroli nad nią;
 • Integracja z Microsoft Office Project Server prowadząca do polepszenia zarządzania
  i administrowania projektami.
 • Integracja z technologiami Microsoft Unified Communications, co umożliwia na łatwą komunikację z pracownikami zdalnymi, klientami oraz partnerami handlowymi.

Microsoft Dynamics AX 2009 jest już dostępny w Polsce oraz Austrii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Kanadzie, Malezji, Meksyku, Niemczech, Norwegii, RPA, Singapurze, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Tajlandii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.

Światowa prapremiera Windows 7 w Warszawie

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej