Home Maszyneria Router w polskiej wersji językowej

Router w polskiej wersji językowej

0
0
137

Polska instrukcja dostępna on-line

Dzięki udostępnieniu polskiej wersji językowej oprogramowania dla modeli Vigor 2820 oraz 2820n (zgodny z draftem standardu 802.11n), zdecydowanie łatwiej będzie można skonfigurować te urządzenia. Jest to ważne przede wszystkim dla tych użytkowników, dla których konfiguracja routera z oprogramowaniem w języku angielskim i z użyciem technicznej terminologii stanowi istotną przeszkodę.

WAN x 2

Polskie oprogramowanie serii Vigor 2820 to nie jedyny atut najnowszych urządzeń DrayTeka. Na uwagę zasługuje podwójne łącze WAN z wbudowanym modemem ADSL i portem WAN/Ethernet. Pozwala to z jednej strony na podłączenie dwóch niezależnych dostawców Internetu, a z drugiej daje swobodę wyboru dostawcy usług internetowych – zapewniającego usługę w dowolnej technologii.

W praktyce oznacza to, że rezygnując z Internetu w standardzie ADSL od operatora telekomunikacyjnego (np. Neostrada tp) na rzecz lokalnego dostawcy (np. z sieci kablowej), nie trzeba inwestować w zakup nowego routera. Dla zainteresowanych funkcją bezprzewodową urządzenia istotny na pewno jest fakt, że model Vigor 2820n posiada wbudowany moduł sieci bezprzewodowej, oparty na szkicu standardu 'n’.

VPN z Vigor 2820

DrayTek Vigor 2820 to również: wbudowany 4-portowy switch z jednym portem 10/100/1000 Mbit/s, z funkcją separacji portów (VLAN), serwer drukarki sieciowej, efektywne zarządzanie pasmem za pomocą Limitowania Sesji, Limitowania Pasma i QoS dla ruchu IP. Pod kątem zabezpieczeń warto zwrócić uwagę na: filtr danych i treści stron WWW, ochronę przed atakami DoS, przypisywanie MAC-adresów do adresów IP, filtr URL, czy blokowanie komunikatorów internetowych. Vigor 2820 to również możliwość utworzenia nawet 32 wirtualnych kanałów VPN. Na przyjazne zarządzanie routerem mają wpływ: interfejs przez stronę WWW, możliwość zdalnej konfiguracji i aktualizacji, rozbudowane funkcje diagnostyczne.

DrayTek producent urządzeń sieciowych, które są adresowane do wymagających użytkowników prywatnych, a także do małego i średniego biznesu. Od początku swojej działalności w 1997 roku, DrayTek rozwija technologie zdalnego dostępu VPN i ISDN oraz rozwiązania obsługujące szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Produkty DrayTek wyróżniają się również rozwiązaniami z zakresu VoIP, komunikacji bezprzewodowej oraz bezpieczeństwa sieci (zapory sieciowe, filtry stron WWW, zapory UTM).


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Twój e-PIT bez przysługujących Ci ulg? Zadbaj o swój interes i obniż podatek. Kto prześpi – straci.

Koniec miesiąca zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – ostateczny termin na złożenie …