Home Praca zdalna Infortrend: strategia 2012

Infortrend: strategia 2012

0
0
248

 „W 2012 r. skutecznie zmierzymy się z nowymi wyzwaniami na rynku składowania danych. Wprowadzimy poprawki projektowe, nastawione na konkretne trendy, takie jak wzrost efektywności i przenoszenie danych do chmury. Wdrożymy także ulepszenia platformy sprzętowej, dzięki którym klienci zyskają moc obliczeniową, pozwalającą dotrzymać kroku rosnącym wymogom przetwarzania danych. Stosując wielowymiarowe podejście do rozwoju produktów, chcemy zadbać całościowo o zadowolenie klientów, które jest naszym najwyższym priorytetem” – powiedział Thomas Kao, dyrektor ds. planowania produktów w firmie Infortrend.

Na rynku odczuwa się coraz większy nacisk na efektywność. Organizacje stawiają systemom coraz wyższe wymogi pod względem poziomów wykorzystania, trwałości i elastyczności. Obecna sytuacja gospodarcza sprawia, że firmy traktują wyższą efektywność jako ważne narzędzie poprawiające zwrot z inwestycji w pamięci masowe. Dzięki temu, można spełnić wymogi IT w ekonomiczny sposób. Przykłady funkcji, które zwiększają efektywność i są dostępne w rozwiązaniach Infortrend to m.in. deduplikacja oraz automatyczne zarządzanie warstwami składowania danych. Te i inne funkcje w znacznym stopniu przyczyniają się do spełnienia rosnących oczekiwań klientów.

Cloud

Coraz większą popularność zyskuje przetwarzanie danych w chmurze. Aby działanie usług chmurowych było możliwe, rozwiązania do składowania danych muszą charakteryzować się elastycznością, scentralizowanym zarządzaniem, konkurencyjnymi kosztami, a także minimalizacją powierzchni zajmowanej w centrum przetwarzania danych. Rozwiązania Infortrend spełniają te wymogi. Posiadają one różne opcje skalowalności, połączeń i rozmiarów, a także łatwe w obsłudze oprogramowanie do zarządzania, atrakcyjne ceny oraz wysoką gęstość.

  • Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na wydajność, Infortrend wprowadzi w 2012 r. zaktualizowane platformy sprzętowe w rodzinach ESVA i EonStor DS. Niedawno na rynku debiutowały rozwiązania z linii EonStor DS G7, oferujące przepustowość do 5500 MB/s przy odczycie i do 3000 MB/s przy zapisie, obsługujące do 700 tys. operacji odczytu na sekundę. Linia ta obecnie oferowana jest w konfiguracji ze złączami Fibre, ale w 2012. pojawią się także złącza SAS.
  • Gama produktów Infortrend ESVA, skierowana do środkowego segmentu rynku, także otrzyma w bieżącym roku nową platformę sprzętową, zapewniającą wyższą wydajność. Pierwsza partia nowych modeli powinna trafić do sprzedaży w połowie 2012 r.
  • Infortrend cały czas pracuje też nad produktami z rodziny EonNAS, skierowanymi do firm z sektora MŚP. Niedawno wprowadzono nowe modele EonNAS Pro i 1000, które są oferowane w obudowach wieżowych lub do montażu w szafie. Optymalizują współdzielenie plików, działanie aplikacji typu IP SAN oraz tworzenie kopii zapasowych danych. Rozwiązania te oferują na rynku produktów klasy podstawowej nowatorski zestaw technologii, znanych dotąd z segmentu korporacyjnego. Przykładem może być usuwanie duplikatów czy całościowe zapewnienie integralności danych ZFS.
  • Rodzina EonNAS 3000 oferuje jeszcze więcej opcji połączeń, w tym łącza 10GbE i Fibre 8Gb/s, a także wyższą niż wcześniej skalowalność. Dzięki temu małe i średnie firmy oraz oddziały dużych przedsiębiorstw mogą łatwo i elastycznie sprostać wymogom rosnącego biznesu. Ponadto w 2012 r. pojawią się nowe modele z linii EonNAS 5000, zaprojektowane do środowisk średniej wielkości. Zastąpią one starsze systemy EonNAS 5100N. Rodzina EonNAS 5000 będzie stała o jedną klasę wyżej niż EonNAS 3000, oferując mechanizmy wysokiej dostępności (HA) i jeszcze wyższą skalowalność.


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Nokia i Maersk łączą siły na morzu. Czy to zmieni globalną logistykę?

Wyobraź sobie kontener z owocami płynący przez Atlantyk. Jeszcze wczoraj nikt dokładnie ni…