Home Maszyneria FreecoNet ma nową społeczność

FreecoNet ma nową społeczność

0
0
88

Aplikacja dla programisty

Firma FCN uruchomiła niedawno zestaw usług dodanych wykorzystujących syntezę mowy, a jedną z tych usług jest „Aplikacja”. Umożliwia ona integrację platformy FCN z dowolną aplikacją zewnętrzną za pośrednictwem technologii WebService. Pozwala to firmom na udostępnianie wybranych danych klientom lub kontrahentom w sposób automatyczny, za pośrednictwem telefonu (można w ten sposób przez telefon np. sprawdzać w sklepie internetowym status realizacji zamówienia).

Wdrożenie „Aplikacji” wymaga jednak pracy programisty, którego małe firmy najczęściej nie zatrudniają. Dlatego FCN zachęca programistów, studentów informatyki oraz małe firmy informatyczne do wsparcia firm zainteresowanych wdrożeniem „Aplikacji”, w zamian  za odpowiednie wynagrodzenie.

Każdy programista przystępujący do społeczności powinien spełniać kilka warunków:

  • poznać zasadę działania i nauczyć  się konfigurować usługi na platformie FCN,
  • znać technologię umożliwiającą tworzenie rozwiązań typu WebService,

FreecoNet wspiera

FCN będzie wspierał programistów wiedzą techniczną, dokumentacją, suportem i promocją. Więcej o społeczności programistów i usłudze „Aplikacja” można też przeczytać na witrynie FCN. Najaktywniejsi programiści mogą dodatkowo liczyć na współpracę z FCN przy wdrażaniu kolejnych usług dodanych w firmach.

Społeczność programistów

Kolejną inicjatywą zespołu FCN jest społeczność programistów. Wcześniej powstały już społeczności hakerów (wyszukiwali oni luki w systemie FCN) oraz instalatorów (konfigurują urządzenia VoIP zainteresowanym użytkownikom).

FCN jest też autorem innych, społecznościowych narzędzi. M.in. od początku działania platformy funkcjonuje forum internetowe jako miejsce wymiany poglądów na temat FCN i technologii VoIP; rozwijana jest VoIPedia – pierwsza polska encyklopedia o technologii VoIP. FCN pisze również własnego bloga, w którym przeczytać można m.in. o innowacjach płynących ze świata VoIP.

  • FCN to platforma VoIP która umożliwia darmowe rozmowy pomiędzy zarejestrowanymi na niej numerami telefonów. Nie ma znaczenia, od jakiego operatora pochodzą te numery i w jakich krajach mieszkają ich użytkownicy. Na numery niezarejestrowane we FreecoNet można dzwonić przez dowolnego operatora VoIP lub przez TelArenę – usługę w ramach FCN
  • Za każdym razem, kiedy użytkownik FCN dzwoni na numer niezarejestrowany na platformie, operatorzy na TelArenie (Crowley, Deutsche Telekom, EuroTelekom, GTS Energis i Netia) walczą o możliwość zrealizowania jego połączenia i zawsze wygrywa najlepszy.

FreecoNet

Wymagania techniczne: dowolna bramka VoIP, telefon IP, softphone, aparat komórkowy – Nokia serii E, lub inny, z oprogramowaniem Symbian i obsługą sieci bezprzewodowej WLAN, dostęp do Internetu.

Korzyści: darmowe rozmowy wewnątrz sieci FCN (można zarejestrować numer od dowolnego operatora), najniższe stawki na połączenia poza platformą, zachowanie starego numeru i telefonu, a także możliwość otrzymania nowego darmowego numeru telefonu z większości stref numeracyjnych w Polsce oraz najbardziej innowacyjne na rynku usługi dodane.

  • Opłaty za korzystanie z FCN: pierwsze 3 miesiące – za darmo; potem – 1,95 zł brutto na miesiąc.
  • Stawki połączeń realizowanych przez TelArenę na numery niezarejestrowane w FCN (naliczane sekundowo): Polska: 3-9 groszy brutto (numery stacjonarne), świat: od 5 groszy brutto, komórki: od 33 groszy brutto.







Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Podróże bez obaw: Innowacyjne zabezpieczenia dla telefonów w przypadku ich utraty

W dobie cyfrowej telefon komórkowy jest nie tylko naszym komunikatorem, ale także skarbnic…