Home Biznes Jak założyć własny biznes za granicą w 5 minut? Poradnik krok po kroku

Jak założyć własny biznes za granicą w 5 minut? Poradnik krok po kroku

0
0
162

Bardzo często klientom musimy wyjaśniać, do czego jest potrzebny telefoniczny numer wirtualny. Jednym z najczęstszych przypadków jest zakup wirtualnego numeru, aby wejść na nowy rynek. Na przykład — posiadasz młody, rozwijający się biznes, każdy pracownik w twoim zespole zna język niemiecki i firma decyduje się rozpocząć działalność na terenie Niemiec. Od czego zaczynamy? Możemy oczywiście, opisać to od strony marketingowej i porozmawiać o analizie branży lub audycie rynkowym… W rzeczywistości instrukcja jest znacznie krótsza — musisz stworzyć kanał komunikacji z klientami i partnerami:

  • Po rejestracji wybierasz numer wirtualny w dowolnym mieście w Niemczech (na przykład Berlin).
  • Aktywujesz i konfigurujesz wirtualną centralę telefoniczną (menu głosowe w języku niemieckim, automatyczna sekretarka, nagrywanie rozmów itd.)
  • Dodatkowo konfigurujesz pozostałe funkcje centrali telefonicznej, na początek scenariusze połączeń przychodzących (aby klient został przekierowany do odpowiedniego działu firmy).
  • Następnie zamieszczasz wybrany telefon kontaktowy na stronie www (w tym wypadku potrzebna będzie niemiecka wersja twojej strony internetowej). I na koniec — kampania reklamowa twoich usług za granicą, np aktywujesz reklamę kontekstową i tyle!

To wszystko. Wirtualne biuro w Niemczech zostało utworzone.

"cennik" 

Pracownicy będą  odbierali połączenia przychodzące za pomocą aplikacji lub laptopa, a w przypadku, gdy biuro będzie miało problem z siecią Internet, to możemy włączyć przekierowanie na telefony każdego z pracowników przez tradycyjną sieć telefoniczną. To samo robimy w przypadku, gdy pracownik musi wyjechać i nie ma stabilnego dostępu do Internetu. Twoje biuro jest zawsze dostępne, bez przywiązania do lokalizacji.

Komu jest to potrzebne?

Obecnie 90% firm planuje wejście na rynki zagraniczne. Wielu przedsiębiorców uważa, że jest to bardzo kosztowne i kłopotliwe od strony organizacyjnej. Nic bardziej mylnego, tym bardziej, że skala biznesu nie ma znaczenia. Bez względu na to czy  prowadzisz agencję zatrudniającą 2-3 freelance’ów pracujących zdalnie z domu, czy jest duże przedsiębiorstwo ze stałą siedzibą w Polsce. Każda firma potrzebuje w pewnym momencie poszerzyć swoje pole działania.

"schemat"

Większość klientów telefonii VoIP Zadarma, to firmy otwierające oddziały w Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, a nawet na Ukrainie. Osoba dzwoniąc na lokalny numer w Niemczech nie ma pojęcia, że dzwoni do biura w Warszawie. Setki firm działających na świecie — zaczęło swoją drogę właśnie od takiego wirtualnego biura.

 "mapa"

Ile to kosztuje?

5 minut i €5 miesięcznie. To są prawdziwe ceny korzystania z wirtualnego biura. Aktywacja i konfiguracja centrali telefonicznej — trwa dosłownie 5 minut. Po rejestracji doładowujesz konto minimalnie od €5 i te środki wystarczają na aktywację numeru (np. Berlin— €2 mies., Londyn —  €1,6 mies., Praga — €1,6 mies., Kijów — €4 mies. itd.).  Oferujemy numery wirtualne w 80 krajach świata w najniższych cenach. Dodatkowo możesz wybrać numer Toll Free w dowolnym kraju (bezpłatna infolinia) dla twoich klientów, dokładnie tak jak działają korporacyjne call center.

€5 miesięcznie — to średni rachunek małej firmy, która korzysta z 1-2 numerów w różnych regionach. Wirtualna centrala telefoniczna jest bezpłatna dla wszystkich klientów (menu głosowe, nagrywanie rozmów, kolejkowanie itd.). I najważniejsze jest to, że twoje biuro jest tam, gdzie ty — w dowolnym miejscu na świecie… a klienci dzwonią, na numer lokalny z przekonaniem, że posiadasz biuro w tym kraju.

 

P.S. Przetestować usługę VoIP możesz od razu po rejestracji, każdy z opisanych punktów możesz sprawdzić i skonfigurować. Nadszedł czas na łatwe i szybkie rozwiązanie dla twojej firmy! Sprawdź je już teraz!

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

3 strategie na spełnienie wymogów NIS2

Coraz bardziej dynamiczny rozwój technologii oraz kompleksowość cyberzagrozeń wywierają na…