Home Biznes Integracja telefonii VoIP i systemu CRM: 5 zasad skutecznej sprzedaży

Integracja telefonii VoIP i systemu CRM: 5 zasad skutecznej sprzedaży

0
0
192

Automatyzacja pracy, integracja usług w chmurze — to rozwiązanie, które zwiększy efektywność  nieomal każdej firmy. Oczywiście, często pojęcie "integracja" kojarzy nam się z "dodatkowymi kosztami". Warto pamiętać, że zawsze możemy skorzystać z darmowych rozwiązań, takich jak bezpłatna wirtualna centrala telefoniczna i system CRM.

Łatwy wybór?

Wielu dostawców VoIP oferuje usługę powiązaną z systemem CRM, ale nikt nie robi tego za darmo. Najpierw należy zapoznać się z całym cennikiem usług i następnie wybrać taryfę, jaka odpowiada  specyfice i budżetowi Twojej firmy. Może być też inaczej: tylko dwie podstawowe taryfy do wyboru, na dodatek nie powiązane z "dedykowanym" systemem CRM.

"integracja 

Zadowolony klient

Zapewne każdemu z nas zdarzyło się dzwonić do działu pomocy technicznej lub korzystać z infolinii. Na początku zawsze wita nas automatyczna sekretarka, która prosi o wybranie odpowiedniej opcji w menu głosowym. Czasami trzeba kilka razy przesłuchać to samo nagranie, aby zrozumieć, jaką wybrać właściwe połączenie. Następnie czekamy kilkanaście minut, a czasem i więcej na odpowiedź konsultanta słuchając muzyki. Wielu klientów na tym etapie może stracić cierpliwość i kończy rozmowę. W rezultacie firma „zyskuje” co najmniej jednego rozczarowanego klienta.

Integracja telefonii VoIP z systemem CRM pozwala na to, żeby klient szybko i łatwo uzyskał odpowiedź: nie ma potrzeby wysłuchiwania zapowiedzi ani wybierania kilkukrotnie odpowiedniego numeru wewnętrznego. W systemie CRM istnieje możliwość natychmiastowego połączenia klienta z odpowiednim menadżerem lub konsultantem.

 Efektywny dział sprzedaży

Aby skontaktować się z klientem, nie musisz wykonywać zbędnych czynności — oszczędzaj czas na wybieraniu numeru i dzwoń bezpośrednio z systemu CRM. Karta klienta zawiera wszystkie niezbędne informacje: Imię i Nazwisko, telefon kontaktowy, nazwa firmy itd.

Dodatkowo możesz sprawdzić historię połączeń i śledzić wyniki osiągnięte w trakcie rozmowy. Przełożony łatwiej kontroluje realizowane połączenia i ma możliwość wybrania odpowiedniego schematu działania lub tworzenia zadań dla każdego z pracowników.

Prosta analiza

Integracja systemu CRM i telefonii VoIP mocno upraszcza analizę pracy działu sprzedaży lub pomocy technicznej. System CRM rejestruje wszystkie dane: czas trwania rozmowy, ilość połączeń wychodzących i przychodzących, odebrane połączenia itd. To wszystko pozwala nam zrozumieć, jaka jest efektywność pracy każdego konsultanta. Na podstawie tych danych menedżer sprawniej zarządza firmą, co przekłada się na efektywną pracę i większe zyski. A to dzięki integracji centrali telefonicznej i CRM.

Telefonia VoIP Zadarma oferuje uniwersalne rozwiązanie: bezpłatna integracja z najpopularniejszymi systemami CRM: Salesforce, Zoho CRM, Bitrix24, AmoCRM i inne. Gotowe moduły integracji od Zadarma pomogą użytkownikom nie przepłacać za usługi i uzyskać bezpłatną integrację centrali telefonicznej — z systemem CRM. W najbliższym czasie planujemy poszerzyć ofertę gotowych modułów integracji, jaka będzie obejmować 10 największych systemów CRM.

Co w sytuacji, jeśli używasz innego lub własnego systemu CRM, nie ma to znaczenia: API Zadarma pozwala korzystać z własnoręcznie ustawionej integracji.

"zadarma"

 

 

Płacisz tylko za rozmowy

Obsługa telefonii VoIP Zadarma jest znana wśród użytkowników dzięki najniższym cenom na rozmowy krajowe i zagraniczne, dodatkowo w ofercie jest dostępna całkowicie darmowa wirtualna centrala telefoniczna (nagrywanie rozmów, ivr, godziny pracy i więcej) oraz widget call back do umieszczenia na Twojej stronie internetowej. Zadarma zapewnia również największy wybór numerów wirtualnych w 80 krajach świata.  I oczywiście najważniejszy argument —płacisz tylko za wykonane połączenia.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak wysłać wrażliwe dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce

Technologie zajęły tak istotną rolę w naszym życiu, że korzystamy z nich intuicyjnie, nie …