Home Biznes Integracja telefonii VoIP i systemu CRM: 5 zasad skutecznej sprzedaży

Integracja telefonii VoIP i systemu CRM: 5 zasad skutecznej sprzedaży

7 min
0
0
188

Automatyzacja pracy, integracja usług w chmurze — to rozwiązanie, które zwiększy efektywność  nieomal każdej firmy. Oczywiście, często pojęcie "integracja" kojarzy nam się z "dodatkowymi kosztami". Warto pamiętać, że zawsze możemy skorzystać z darmowych rozwiązań, takich jak bezpłatna wirtualna centrala telefoniczna i system CRM.

Łatwy wybór?

Wielu dostawców VoIP oferuje usługę powiązaną z systemem CRM, ale nikt nie robi tego za darmo. Najpierw należy zapoznać się z całym cennikiem usług i następnie wybrać taryfę, jaka odpowiada  specyfice i budżetowi Twojej firmy. Może być też inaczej: tylko dwie podstawowe taryfy do wyboru, na dodatek nie powiązane z "dedykowanym" systemem CRM.

"integracja 

Zadowolony klient

Zapewne każdemu z nas zdarzyło się dzwonić do działu pomocy technicznej lub korzystać z infolinii. Na początku zawsze wita nas automatyczna sekretarka, która prosi o wybranie odpowiedniej opcji w menu głosowym. Czasami trzeba kilka razy przesłuchać to samo nagranie, aby zrozumieć, jaką wybrać właściwe połączenie. Następnie czekamy kilkanaście minut, a czasem i więcej na odpowiedź konsultanta słuchając muzyki. Wielu klientów na tym etapie może stracić cierpliwość i kończy rozmowę. W rezultacie firma „zyskuje” co najmniej jednego rozczarowanego klienta.

Integracja telefonii VoIP z systemem CRM pozwala na to, żeby klient szybko i łatwo uzyskał odpowiedź: nie ma potrzeby wysłuchiwania zapowiedzi ani wybierania kilkukrotnie odpowiedniego numeru wewnętrznego. W systemie CRM istnieje możliwość natychmiastowego połączenia klienta z odpowiednim menadżerem lub konsultantem.

 Efektywny dział sprzedaży

Aby skontaktować się z klientem, nie musisz wykonywać zbędnych czynności — oszczędzaj czas na wybieraniu numeru i dzwoń bezpośrednio z systemu CRM. Karta klienta zawiera wszystkie niezbędne informacje: Imię i Nazwisko, telefon kontaktowy, nazwa firmy itd.

Dodatkowo możesz sprawdzić historię połączeń i śledzić wyniki osiągnięte w trakcie rozmowy. Przełożony łatwiej kontroluje realizowane połączenia i ma możliwość wybrania odpowiedniego schematu działania lub tworzenia zadań dla każdego z pracowników.

Prosta analiza

Integracja systemu CRM i telefonii VoIP mocno upraszcza analizę pracy działu sprzedaży lub pomocy technicznej. System CRM rejestruje wszystkie dane: czas trwania rozmowy, ilość połączeń wychodzących i przychodzących, odebrane połączenia itd. To wszystko pozwala nam zrozumieć, jaka jest efektywność pracy każdego konsultanta. Na podstawie tych danych menedżer sprawniej zarządza firmą, co przekłada się na efektywną pracę i większe zyski. A to dzięki integracji centrali telefonicznej i CRM.

Telefonia VoIP Zadarma oferuje uniwersalne rozwiązanie: bezpłatna integracja z najpopularniejszymi systemami CRM: Salesforce, Zoho CRM, Bitrix24, AmoCRM i inne. Gotowe moduły integracji od Zadarma pomogą użytkownikom nie przepłacać za usługi i uzyskać bezpłatną integrację centrali telefonicznej — z systemem CRM. W najbliższym czasie planujemy poszerzyć ofertę gotowych modułów integracji, jaka będzie obejmować 10 największych systemów CRM.

Co w sytuacji, jeśli używasz innego lub własnego systemu CRM, nie ma to znaczenia: API Zadarma pozwala korzystać z własnoręcznie ustawionej integracji.

"zadarma"

 

 

Płacisz tylko za rozmowy

Obsługa telefonii VoIP Zadarma jest znana wśród użytkowników dzięki najniższym cenom na rozmowy krajowe i zagraniczne, dodatkowo w ofercie jest dostępna całkowicie darmowa wirtualna centrala telefoniczna (nagrywanie rozmów, ivr, godziny pracy i więcej) oraz widget call back do umieszczenia na Twojej stronie internetowej. Zadarma zapewnia również największy wybór numerów wirtualnych w 80 krajach świata.  I oczywiście najważniejszy argument —płacisz tylko za wykonane połączenia.

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Biznes

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Do 2024 roku dwie trzecie firm przeniesie się do chmury. Tylko co czwarta ma plan, jak to zrobić

Gartner prognozuje, że do końca 2024 roku dwie trzecie zasobów firmowych znajdować się będ…