Home Na czasie Polska Firma Tenesys przekształca koncern mediowy grupy Bonnier

Polska Firma Tenesys przekształca koncern mediowy grupy Bonnier

0
0
117

Tenesys, przedsiębiorstwo założone przez Sebastiana Zaprzalskiego i Macieja Marczyńskiego, z siedzibą w Poznaniu, zrealizowało ambitny projekt modernizacji infrastruktury dla szwedzkiego giganta mediowego – Grupy Bonnier.

Grupa Bonnier, znana z działalności w takich sektorach jak prasa, telewizja, radio i internet, a w Polsce m.in. jako wydawca „Puls Biznesu” oraz „Puls Medycyny”, postanowiła powierzyć Tenesys zadanie przeprowadzenia kompleksowej transformacji cyfrowej. Celem było usunięcie przestarzałych systemów i zastąpienie ich nowoczesnymi rozwiązaniami, które poprawiają wydajność, stabilność i skalowalność operacji.

Partnerstwo z OVHcloud, jednym z czołowych dostawców usług chmurowych, umożliwiło realizację projektu z niezwykłą elastycznością i efektywnością. Współpraca ta zaowocowała stworzeniem infrastruktury, która nie tylko odpowiada na aktualne potrzeby Grupy Bonnier, ale również przystosowana jest do szybkiego reagowania na zmieniające się wymagania rynku.

Technologiczne podstawy sukcesu

Prace nad projektem rozpoczęły się od migracji do środowiska OVHcloud, co wymagało dokładnego zaplanowania i wykonania w kilku etapach. Zespół Tenesys zainstalował nowoczesne wirtualizatory, wdrożył klastry baz danych i przeniósł przestarzały klaster Xen na nowocześniejszą platformę Proxmox. Dzięki tym zmianom, Bonnier zyskał bardziej elastyczną i skalowalną infrastrukturę, zwiększając przy tym bezpieczeństwo operacyjne.

Jak podkreśla Bartosz Pyrczak, Head of Growth w Tenesys: „Realizacja projektu Bonnier pokazała, jak kluczowe jest zapewnienie ciągłości działania i stałe monitorowanie systemów. Regularne audyty i raporty pomagają nam eliminować potencjalne problemy i utrzymać systemy w najlepszej kondycji”.

Bezpieczeństwo i optymalizacja

W ramach projektu zastosowano również zaawansowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki współpracy z OVHcloud Bonnier może teraz korzystać z geograficznie zdywersyfikowanych centrów danych w Europie, co zwiększa bezpieczeństwo danych i zapewnia ich cyfrową suwerenność. Jak mówi Robert Paszkiewicz, szef regionu CEE w OVHcloud: „Stawiamy na cyfrową suwerenność danych naszych partnerów, co było priorytetem również w tym projekcie. Dzięki temu zapewniamy nie tylko bezpieczeństwo, ale także znaczące obniżenie kosztów operacyjnych”.

Wnioski i perspektywy

Projekt przeprowadzony przez Tenesys dla Grupy Bonnier stanowi przykład tego, jak strategiczne podejście do zarządzania zmianą technologiczną i odpowiednie partnerstwo mogą przynieść wymierne korzyści w skali globalnej. Nie tylko podnosi to efektywność operacyjną, ale także przyspiesza rozwój technologiczny, co jest kluczowe w branży mediowej, gdzie czas i stabilność są na wagę złota. Zarówno dla Tenesys, jak i dla Grupy Bonnier, ten projekt stał się kamieniem milowym, otwierającym nowe możliwości w przyszłości, zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym. Z pewnością będzie to miało długofalowy wpływ na obie firmy, przedefiniowując standardy w zarządzaniu infrastrukturą IT i bezpieczeństwem danych w branży mediowej.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Nowe abonenckie routery premium FRITZ!: wzrost wydajności dzięki Wi-Fi 7

Firma AVM po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje nowe, topowe routery FRITZ!Box, które zape…